Na czym polega coworking?

Coworking to angielskie słowo, które oznacza – pracować razem. Odnosi się ono do współdzielenia powierzchni biurowej z innymi freelancerami, bo to właśnie wyżej wymienieni korzystają z coworkingu. Osoby trudniące się różnymi branżami pracują wspólnie na tak zwanym openspace, czyli wspólnej powierzchni. Każdy posiada swoje wynajęte biurko i to właśnie przy nim realizuje obowiązki służbowe. W dalszej części artykułu zostało szerzej omówione pojęcie coworkingu.

Coworking – to warto wiedzieć

coworking krakówWarto wiedzieć również, że coworking Kraków oferuje wiele możliwości. Najtańszą opcją jest wynajęcie biurka na wspomnianym wcześniej openspace. Jeżeli jednak najemca potrzebuje większej prywatności, zawsze może pokusić się o wynajęcie osobnego pokoju. W takim przypadku koszty są znacznie większe, jednak komfort również wzrasta. Osoby korzystające z coworkigu mają często dostęp do sprzętów biurowych w postaci drukarek i skanerów. Mogą także korzystać z najczęściej wyposażonej w lodówkę, ekspres do kawy oraz czajnik. W tego typu miejscach dostępne są również sale konferencyjne, więc jeśli dany freelancer potrzebuje zorganizować spotkanie z klientem, może z niej skorzystać. Dużą zaletą pracy w takim środowisku jest możliwość poznania nowych ludzi, a także niejednokrotnie skorzystania z ich pomocy. Ponadto, coworking pozwala lepiej skupić się nad obowiązkami służbowymi niż miałoby to miejsce w warunkach domowych.

Podsumowując – coworking daje szereg możliwości i bardzo często opłaty za korzystanie z wyżej wspomnianego są niewielkie. Niejednokrotnie w biurze coworkingowym istnieje opcja rejestracji działalności gospodarczej, co w przypadku wielu specjalistów okazuje się sporym udogodnieniem. Praca w takiej formie pozwala spotkać się z nowymi osobami i nawiązać kontakty zawodowe.