Na czym polega grawerowanie laserowe?

Grawerowanie laserowe jest niezwykle często spotykaną usługą. Korzysta z niej na co dzień wiele branż. Stanowi niezwykle popularną metodę personalizacji wielu elementów. Bardzo często firmy wybierają tę metodę do znakowania własnych gadżetów. Na czym więc polega grawerowanie laserowe?

Grawerowanie z wykorzystaniem wiązki lasera

grawerowanie laseroweGrawerowanie laserowe możemy podzielić na dwa rodzaje. Pierwszy z nich – grawerowanie wektorowe – wykorzystywane jest do grawerowania grafik, które składają się z krzywych i linii. Spotykane jest więc szczególnie przy nanoszeniu na gadżety loga firm. Z kolei grawerowanie rastrowe polega na nanoszeniu na materiał grafiki, która składa się z pikseli. Obie metody są równie często spotykane. W zależności od projektu, który posiadasz firma zajmująca się grawerowaniem wybierze odpowiednią. Jeżeli z kolei nie posiadasz projektu, jednak zależy Ci na efektownych gadżecie, wiele firm oprócz grawerowania oferuje także stworzenie projektu. Jest to doskonała opcja, szczególnie, że nad projektem pracują profesjonalni graficy. Na czym jednak polega grawerowanie laserowe, że ma tylu zwolenników? Podczas wykonywanego procesu laser wypala materiał poddawany obróbce, dzięki czemu powstaje na nim dowolny wzór. Co najważniejsze grawerowanie laserowe sprawdza się w przypadku wielu materiałów. Możesz go wykorzystać w grawerowaniu drewna, metalu, szkła, tworzyw sztucznych, skóry, materiału, a nawet papieru. Liczba możliwości jest naprawdę imponująca, co?

Grawerowanie laserowe pozwala na obróbkę wielu materiałów, jednak nie jest to jedyna zaleta. Sam proces jest niezwykle szybki, co pozwala na uzyskanie wielu gadżetów w krótkim czasie. Zbliża się szkolenie, a Ty zapomniałeś o zleceniu produkcji gadżetów? Spokojnie, laserowe grawerowanie wychodzi Ci naprzeciw.