Nadgorliwa księgowa

Od szesnastu lat korzystałem z usług jednej i tej samej księgowej. Była przy mnie od samego początku prowadzenia przeze mnie działalności gospodarczej. Niestety dwa lata temu księgowa zdecydowała się przejść na emeryturę i byłem zmuszony szukać nowej.

Zdecydowanie zbyt pełna księgowość

prowadzenie księgowościZ początku wydawało mi się, że trafiłem dobrze. Moja nowa księgowa prowadziła samodzielne biuro rachunkowe a jej nazwisko było już dość mocno rozpoznawalne. Niestety nasze współpraca nie układa się najlepiej. Wcale nie kwestionuje jej wiedzy, muszę przyznać, że jej usługi księgowe stoją na naprawdę wysokim poziomie. Niestety kobieta jest dość nieznośna i coraz bardziej nachalna. Przyjeżdża do mojego biura niemal codziennie, nawet kiedy mówię jej, że nie będzie mnie w Bydgoszczy. Pyta się o każdą głupotę i odnoszę wrażenie, że szuka dziury w całym. Jestem coraz bardziej podirytowany i chyba zmienię po raz kolejny biuro podatkowe. Na nic mi jej obszerna wiedza i umiejętności jeśli nie potrafi pracować samodzielnie i z każdą duperelą przyjeżdża do mnie po podpowiedzi. Niestety nie takiej pomocy oczekiwałem. Moja dawna księgowa prowadziła usługi księgowe zupełnie samodzielnie i tylko raz w miesiącu dostawałem od niej podsumowania. Tymczasem doradztwo podatkowe tej nowej to jakiś koszmar, jeszcze trochę a sam będę mógł prowadzić swoje księgi. Zastanawiam się jak jej biuro rachunkowe mogło zdobyć taką renomę.

Szczerze wątpię, żeby innym klientom podobała się jej praca. Dlatego postanowiłem zmienić biuro rachunkowe, na kogoś bardziej samodzielnego, kto nie zajmowałby mi całego wolnego czasu księgowością. Z obecnym współpracuje od kilku miesięcy, ale jak na razie nie mam do czego się przyczepić.

Zainteresowanym polecam biuro rachunkowe http://www.infopower.bydgoszcz.pl