Najkorzystniejsza wymiana funta

Powodów dla których potrzebujemy wymienić funty na złotówki albo inne waluty może być wiele. Prowadząc interesy z Brytyjczykami musimy się posługiwać ich walutą – funtem. Gdy pracujesz na wyspach i zarabiasz w funtach, często przesyłasz pieniądze rodzinie, która w kraju wydaje jednak złotówki. Wyjeżdżasz turystycznie do Królestwa – potrzebujesz na wydatki startego dobrego Funta.

Jak najkorzystniej wymienić funta?

wymiana funtaWymienić funty jest stosunkowo prosto. Praktycznie w każdym hipermarkecie jest stacjonarny kantor wymiany walut, w którym możemy dokonać sprzedać lub kupić funty. Jednak wymiana w kantorze wiąże się z kosztami marży kantoru pobieranej od każdego wymienianego funta. A marża ta w kantorze bywa znacząca. Jeszcze mniej korzystna jest wymiana funta w bankach, w których cena skupu waluty najczęściej jest niższa niż w kantorze, a cena sprzedaży przewyższa cenę kantorową. Obie te metody mają jeszcze jedną, dość znaczącą wadę: trzeba się poruszać po mieście z walutą, narażając się na jej kradzież. Chcąc obniżyć koszty wymiany funtów warto skorzystać z kantoru internetowego. Jest kilka firm prowadzących wymianę walut w Internecie. Działają legalnie od kilku lat, ich działalność jest więc sprawdzona i można też poznać opinię ludzi i firm, którzy na taką formę wymiany walut już się zdecydowali. Wymiana walut w kantorach internetowych jest zdecydowanie korzystniejsza niż w kantorach stacjonarnych ze względu na niższe marże kantorów internetowych i fakt, że nie musimy nosić ze sobą gotówki.

Obecnie mnóstwo spraw i zakupów załatwiamy online. Możemy także wymieniać funty w kantorach internetowych, jest to dostępna i sprawdzona metoda wymiany walut bez wychodzenia z domu. Większość banków oferuje konta walutowe w cenie tych złotówkowych, nie ma więc problemów z przelewaniem pieniędzy do i z kantoru internetowego. Kantory w Internecie najczęściej nie obciążają nas kosztami przelewów walutowych, jeżeli przelewamy waluty na swoje konto. Wymiana funtów online jest więc bezpieczna, wygodna i tania.