Najlepsze staniki dla matek karmiących

Okres po urodzeniu dziecka to piękny czas w życiu każdej kobiety. Jest to spowodowane również tym, że w tym czasie spełnia się jej największa rola w życiu, czyli macierzyństwo. Wiąże się ono z wykonywaniem wielu czynności pielęgnacyjnych przy dziecku, z których najważniejsze jest karmienie piersią. Wymaga ono opracowania odpowiedniej techniki, dzięki której będzie ono dla dziecka jak i również dla kobiety komfortowe.

Szybkie karmienie – wybór specjalnego stanika

wygodne biustonosze do karmieniaKarmienie piersią jest czynnością którą każda matka powtarza kilkunastokrotnie w ciągu dnia. Wymaga to od niej zaopatrzenia się w specjalne gadżety, takie jak rogale czy wygodne fotele. Najważniejszym z nich jest jednak odpowiednio dopasowany biustonosz, ułatwiający szybki dostęp do piersi z której akurat ma być nakarmione dziecko. Najlepszym rozwiązaniem okazują się wygodne biustonosze do karmienia, wyposażone w odchylaną miseczkę, dzięki czemu kobieta nie musi zdejmować z siebie całego ubrania, wystarczy tylko, że za pomocą odpowiednio klipsa odepnie i odchyli miseczkę, co ułatwi karmienie. Jest to bardzo wygodne gdy chcemy nakarmić dziecko w miejscu publicznym, gdyż pozwala to na zachowanie odpowiedniego poziomu intymności oraz prywatności. Takie staniki dostępne są w sklepach oferujących wyprawki dla dziecka, dzięki czemu mamy pewność, że został on wykonany z odpowiedniej jakości materiału, dzięki czemu piersi młodej matki nie będą narażone na podrażnienia.

Wybór odpowiedniego biustonosza w okresie laktacji jest rzeczą bardzo istotną, gdyż gwarantuje on komfort zarówno matce jak i dziecku. Dlatego też przygotowując się do narodzin upragnionego potomka, warto poświęcić odpowiednią ilość czasu na wybór właściwego stanika, tak by zapewnić sobie jak najwyższy poziom wygody i komfortu.