Narzędzia do szpachlowania i wylewany podjazd

Kiedy stawiałam swój dom to po wylaniu fundamentów zostało mi jeszcze całkiem sporo betonu. Nie wiedziałam co z nim zrobić, a szkoda go było przecież marnować. Nie mogłam też myśleć nie wiadomo ile, bo beton by zastygł i nic by z tego nie wyszło.

Narzędzia do szpachlowania nie wystarczą

narzędzia do szpachlowaniaDlatego pomyślałam jedynie o tym, że dałoby się wylać ten beton jako podjazd do garażu. Wtedy nie musiałabym kłaść kostki brukowej na całej powierzchni, a jedynie na ścieżce od bramki do drzwi. To było jedyne rozwiązanie problemu. Poza tym, miałam już zabezpieczenia takie jak do fundamentów, więc nie było problemów z wylewaniem betonu. Niestety, nie wiedziałam, ze w takim przypadku konieczna jest impregnacja betonu, bo inaczej szybko się on zniszczy. Deszcz i śnieg leżący na jego powierzchni szybko będzie drążył małe szczeliny w betonie, aż w końcu powstaną pęknięcia. Szpachla do betonu na pewno je zakryje, jednak struktura będzie już naruszona. Dlatego też musiałam się zdecydować na lepsze i trwalsze rozwiązania. Uznałam, że przyda mi się renowacja betonu. Podjazd już nie wyglądał tak dobrze, jak kiedy był wylewany, a do tego pojawiły się liczne pęknięcia. Niby nic wielkiego, nadal można korzystać z podjazd, jednak wrastały tam chwasty, a ja się bałam że w przyszłości zwykłe narzędzia do szpachlowania nie wystarczą i trzeba będzie skuwać cały beton, żeby wylewać go na nowo.

Nie chciałam żeby do tego doszło. Na szczęście wszystko poszło dobrze i nie muszę się już martwić o mój wylewany podjazd. Zatrudnienie fachowców ułatwiło sprawę.