Niewielkie rozmiary i estetyczne wykończenie profili ledowych

Klasyczne oświetlenie montowane jest na suficie. Jest to tzw. oświetlenie główne. Trzeba jednak pamiętać o tym, że możliwości co do oświetlenia jest znacznie więcej. Można np. wybrać oświetlenie ledowe, które obecnie cieszy się dużą popularnością.

Rodzaje szkła w listwach ledowych – mleczne i matowe

wszechstronny profil ledMoże być ono stosowane w różnych miejscach. Profile ledowe mogą podświetlać różne powierzchnie, co jest ich dużą zaletą. Najczęściej profile ledowe wybierane są do mebli. Oczywiście może to być rozwiązanie typowo dekoracyjne, ale również praktyczne. Nieraz szukamy czekać w szafach, na półkach i nie potrafimy znaleźć ze względu na to, że natężenie światła w tych miejscach jest niewielkie. Właśnie wtedy oświetlenie ledowe sprawdza się naprawdę doskonale. Bez wątpienia wszechstronny profil led sprawdzi się też w różnych innych miejscach. Szafy kuchenne, szafy w garderobie i w łazience – tu wszędzie można zainstalować taśmy ledowe, które umieszczane są w profilach aluminiowych. Bardzo dobrze profile ledowe sprawdzają się przy schodach. Jeśli klatka schodowa nie jest wystarczająco oświetlona, to profile ledowe spełnią swoje zadanie idealnie. Dzięki profilom można podświetlić każdy schodek. Przy wejściu wieczorem po schodach nie będzie konieczne już zapalanie światła głównego na klatce. Profile ledowe są wystarczające, by podświetlić schodki. Największą zaletą profili ledowych jest to, że mają naprawdę niewielkie rozmiary.

Nie ma więc żadnego problemu z montażem takich profili. Profile są też estetycznie wykańczane. Cechą charakterystyczną profili ledowych jest to, że nie dają wrażenia patrzenia na ledowe punkty. Tu światło jest rozproszone, bo lampki znajdują się w taśmie. Trzeba jednak dobrze wybrać listwy ledowe. Konieczny jest wybór szkła. Dostępne jest szkło mleczne oraz matowe.