Niezastąpione plastry z opatrunkiem

 

W czasach rozwijających się coraz często zapominamy o podstawowych i najzwyklejszych rozwiązaniach, które niekiedy są niezastąpione. Rezygnujemy z nich, gdyż wydają się nam one zbyt banalne. Jednak czy powinniśmy postępować w ten sposób. 

Samoprzylepne plasterki z opatrunkiem

plastry z opatrunkiemPrzygotowywałam się razem z rodziną na wakacyjny wyjazd. Jak zwykle ogarnął mnie szał pakowania. Przy trójce małych dzieci nie jest to zbyt łatwe. Na szczęście podróżowaliśmy samochodem także nie było zbytnio ograniczeń jeśli chodzi o ilość bagażu. Początkowo sporządziłam listę najważniejszych rzeczy, o których pod żadnym pozorem nie można zapomnieć. Jednym z produktów znajdujących się na były plastry z opatrunkiem, głównie ze względu na moje dzieciaczki, które są małymi szajbusami i nie ciężko u nich o urazy. Okazało się jednak, że nie mam ich w domu. Poszłam więc za pamięci do apteki znajdującej się praktycznie pod domem. Wybór nie był prosty, apteka dysponowała tak różnorakimi rodzajami plastrów, że na prawdę było się ciężko zdecydować. Z racji, że kupowałam je ze względu na moje maluchy, wybrałam kolorowe z podobiznami postaci z bajek, wiedziałam, że będą się im podobać. Po powrocie starałam się sprawnie uwijać z pakowanie, gdyż wiadomo, czasu było coraz mniej. Pod koniec przygotowań byłam pewna, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik i już możemy spokojnie oczekiwać momentu wyjazdu. Na pewno będzie to niezapomniany wyjazd.

Mimo pojawiających się coraz to nowszych metod zakładania opatrunku, musimy pamiętać, że powinniśmy zawsze mieć przy sobie najprostsze niezbędniki, czy to zwykłe gaziki, czy plastry z opatrunkiem. Mogą bowiem nie raz wybawić nas z opresji, czy pomóc nam zanim dotrzemy do szpitala, czy lekarza, który udzieli nam fachowej pomocy.