Nowe siatki leśne w produkcji

W naszym województwie ostatnio powstała nowa firma, która specjalizuje się w produkcji różnego typu siatek. Są to siatki plastikowe, metalowe czy z różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Firma zdecydowała się własnie na produkcję tego typu siatek, gdyż jest bardzo duże zapotrzebowanie na rynku a szczególnie dotyczy to nowo wybudowanych dróg, które zgodnie z przepisami musza być odgrodzone od lasów, przez które przebiegają.

Bezpieczne leśne siatki

solidna siatka leśnaLokalna leśniczówka, złożyła bardzo duże zamówienie na nowe siatki, które maja odgradzać różne tereny wewnątrz lasu, ale i jest zamówienia na specjalnie wzmacniane siatki, które maja chronić kierowców, przed niespodziewanymi zwierzętami, które bardzo często przebiegają w nocy przez drogę i stwarzają duże niebezpieczeństwo. Pomóc w tym wszystkim ma solidna siatka leśna, która będzie na tyle wytrzymała, ze nawet duża zwierzyna jak lis czy dzik, nie będą mogły się przez nią wydostać. Jest to bardzie specjalistyczne zamówieni, gdyż siatka musi również być w 80% zrobiona z produktów ekologicznych co stanowi nie lada wyzwanie dla nowej firmy która podjęła się tego zamówienia. Nowe przepisy wymagają tego aby takie siatki były ekologiczne, ze względu na liczne małe zwierzęta, które mogą mieć gniazda u podnóży własnie takich siatek leśnych. Cały projekt ma zostać skończy w niecałe dwa miesiące, gdyż liczba ssaków zamieszkujących las bardzo szybko rośnie i kolizji ze zwierzętami odnotowuje się coraz więcej.

Mamy nadzieję, że cała produkcja będzie przebiegać bez żadnych problemów i wszystkie siatki zostaną wyprodukowane na czas i będą spełniać normy które zostały im narzucone. Jest to ostatnimi czasy największa inwestycja, która ma zapobiec tak dużej liczbie wypadków i dodatkowo bezpośrednio ochronią zwierzęta.