Nowe technologie piękna

Młoda, gładka i elastyczna skóra – wiele jesteśmy w stanie dla niej poświęcić, a salony kosmetyczne dają nam coraz większe możliwości. Produkty chemiczne – maseczki i kwasy, różnego rodzaju masaże, zabiegi falami akustycznymi… Mamy do dyspozycji bardziej lub mniej naturalne metody o różnych poziomach skuteczności. Jedną z bardziej radykalnych technik jest zabieg laserem frakcyjnym.

Laserowe usuwanie niedoskonałości

laser frakcyjny krakówLasery frakcyjne emitują bardzo skupione wiązki światła. Ich działanie sprawia, że wierzchnia warstwa naskórka odparowuje. To pobudza tkanki do intensywnej odbudowy, stymuluje wytwarzanie najważniejszych białek budulcowych – elastyny i kolagenu. Dzięki nim skóra jest sprężysta, a jej napięcie się zwiększa, co prowadzi do wygładzenia zmarszczek i poprawia jej ogólny wygląd. Takie działanie lasera frakcyjnego pozwala na wykorzystanie go do redukcji różnych niedoskonałości. Zabiegi pomagają nie tylko odmłodzić wygląd skóry, ale stosowane są również do niwelowania przebarwień, usuwania blizn, rozstępów i rumienia. Pod względem liczby salonów kosmetycznych, w których stosuje się laser frakcyjny Kraków osiąga całkiem dobry wynik. Niemal każde profesjonalne miejsce oferuje takie usługi, dlatego zabiegi laserem frakcyjnym stają się coraz popularniejsze wśród klientów w różnych kategoriach wiekowych. Należy jednak pamiętać, aby przed podjęciem decyzji upewnić się, czy nie ma żadnych zdrowotnych przeciwwskazań do tej techniki.

Zabiegi laserem frakcyjnym wyróżniają się wysoką skutecznością. Dzięki temu wiele osób z widocznymi zmianami na skórze decyduje się na taką metodę. W porównaniu do innych zabiegów kosmetycznych jest to duża ingerencja w struktury tkanek, dlatego warto wcześniej spróbować bardziej naturalnych rozwiązań.