Nowoczesne ogrody powierzyłam specjaliście

Zawsze marzyłam, żeby mieć piękny ogród koło swojego domu. Niestety, nie mam żadnego talentu, jeśli chodzi o ogrodnictwo. Nawet moje kaktusy potrafiły usychać, nie mówiąc już o bardziej wymagających roślinach.

Nowoczesne ogrody w Poznaniu wymagają dużo pracy

nowoczesne ogrodyNie umiałam przycinać roślinek, często je przelewałam, nawet przesadzanie szło mi słabo. Dlatego uznałam, ze projektowanie ogrodów powinnam powierzyć specjaliście z Poznania. Sama nie byłabym w stanie nie tylko wykonać takiego projektu, ale również założyć takiego ogrodu. Nawet roślin do niego sama bym wolała nie kupować, żeby nie popełnić błędu. Uznałam słusznie, że sama nie dam rady i jeśli chcę mieć piękny ogród to lepiej kogoś do tego zatrudnić. To była bardzo dobra decyzja, szczególnie, że podobały mi się nowoczesne ogrody w Poznaniu, które wymagają dużo pracy. Pani architekt z którą się spotkałam była bardzo kompetentna i miała szeroką wiedzę nie tylko na temat zakładania ogrodów, ale także o roślinach. Zapytała mnie jakie są moje oczekiwania, w jakim stylu chcę mieć założony ogród, czy lubię zajmować się roślinami, bo jeśli nie, to postara się mi wybrać takie rośliny, które nie będą mi sprawiały problemów. Byłam zaskoczona, ze projektantka pomyślała o takich rzeczach. Nawet ja nie wpadłam na to, by zasugerować coś takiego. Potem przeszliśmy dalej i omówiliśmy zakładanie ogrodów na mojej działce. Projektantka sprawdziła z której strony świeci słońce, gdzie można zainstalować podlewaczki, jaka gleba jest na podwórku. Potem wstępnie powiedziała jak ona to widzi, gdzie staną poszczególne elementy.

Potem przyniosła mi gotowy projekt wydrukowany z jakiegoś programu do projektowania, na którym było wszystko widać i to nawet wiosną i jesienią, czyli wtedy, kiedy rośliny będą kwitły i kiedy już zgubią liście. Teraz wszystko jest piękne, a efekty zachwycające.