Nowoczesny uliczny kosz na śmieci

 

Wielu z nas wie, że kosze na śmieci w miastach i wsiach są nieodłącznym elementem, który poprawia estetykę otoczenia, i sprawia, że ludzi mają większa możliwość utrzymania czystości poprzez wyrzucenie śmieci do kosza. Jednak kosz na śmieci to nie tylko element użytkowy. Jego wygląd może w znacznym stopniu współgrać z otoczeniem i być wizytówką gminy, miasta czy wsi.

Estetyczny, uliczny kosz na śmieci w mieście

kosz na śmieci zewnętrznyWiele miast zabiega o to, aby różnego typu kosze były umieszczane w wielu miejscach. Na przykład kosz na śmieci zewnętrzny umieszczony przy ulicy, musi być utrzymany w jednej kolorystyce, a na jego powierzchni mogą zostać umieszczone symbole miasta czy gminy. Inaczej sprawa wygląda podczas montażu koszy, które są umieszczane na placach, zabaw, w parkach czy w okolicach siłowni zewnętrznych. Tego typu pojemniki są zazwyczaj wyposażane w odpowiednie obicie, które w bardzo dobry sposób zwiększa estetykę pojemników. Pojemniki są zazwyczaj wyposażane w listwy z prawdziwego drewna (może być to na przykład estetyczne drewno świerkowe), a obicia drewniane są dodatkowo odpowiednio zaimpregnowane, a także polakierowane. Tego typu wyposażenie kosza jest więc bardzo odporne na upływ czasu oraz złe warunki atmosferyczne. Malowanie przeprowadza się z użyciem farb akrylowych lub lakierobejcy do drewna, które w duży sposób zwiększają odporność drewna na starzenie się.

Kosze uliczne są produkowane także z materiałów metalowych, pokrywanych estetycznym lakierowaniem. Czasami są one montowane do podłoża, ale w większości przypadków są przytwierdzane do słupów czy innych elementów ulicznych. Kosze mogą być także produkowane z estetycznych materiałów plastikowych, a dokładnie z polipropylenu lub innego materiału, który jest lekki i wytrzymały.