Odwieczny dylemat, czyli biuro rachunkowe versus księgowa

Zacznijmy od tego, że księgowość naszej firmy jest niewątpliwie sprawą najwyższej wagi dla każdego właściciela, który zakłada daną działalność gospodarczą. Często w tego typu aspektach wspomoże nas albo księgowa, albo wyspecjalizowane do takich zleceń biuro rachunkowe. Co jest jednak lepszym rozwiązaniem?

Biuro rachunkowe czy księgowa na etacie – wybór jest kluczowy.

biuro rachunkowe toruńObydwa rozwiązania mogą być dobre, a wszystko zależy od naszych preferencji oraz możliwości finansowych. Takie osoby jak księgowa często muszą zostać zatrudnione, z kolei biuro rachunkowe zajmuje się finansami klientów w postaci umowy na zlecenie bądź innych podobnych. Jedną z zalet posiadania księgowej jest na pewno to, że mamy w firmie jedną osobę, która skupi się tylko i wyłącznie na naszych finansach, z kolei biuro rachunkowe nierzadko posiada ogromną liczbę klientów w postaci osób prywatnych oraz przedsiębiorstw, co może rodzić podejrzenia, że nasza firma może zostać potraktowana niepriorytetowo bądź też istnieje większe ryzyko popełnienia pomyłki.
Firmy, wśród ofert których znajdziemy np. usługi rachunkowe, istnieją w Polsce i zagranicą w olbrzymich ilościach i z jednej strony to dobrze, że posiadamy szeroki wybór, a z drugiej paradoksalnie ciężko może być wybrać tę właściwą, co do której pracowitości, rzetelności i dbałości o naszą księgowość będziemy mogli być stuprocentowo pewni. Osobną sprawą są nakłady finansowe; zazwyczaj księgowa będzie kosztować nas więcej niż biuro rachunkowe, przyzwyczajone do zajmowania się większymi ilościami podmiotów.