Ogólne informacje na temat wózków transportowych

Bardzo prosta konstrukcja wózka transportowego oferuje podstawową płaską platformę z czterema kółkami i stały uchwyt, który służy do popychania lub ciągnięcia platformy z ładunkiem na platformie. Wózki z platformą są powszechną formą transportu w środowiskach dystrybucyjnych do przenoszenia ładunków masowych.

Istnieją różne typy wózków transportowych

wózek transportowyBez płaskiej powierzchni staje się wózkiem „z otwartą ramą”, a bez rączki jest zwykłym wózkiem. Rama jest zwykle wykonana ze stali. Podstawową płaską powierzchnię można zbudować z desek, tworzywa sztucznego, stali lub siatki. Zestawy kołowe płaskie mogą się znacznie różnić, mogą być wykonane z litej gumy, materiału wypełnionego powietrzem lub żeliwa. Kółko jest zasadniczo elementem wózka z platformą, który zapewnia bezpieczną wydajność. Specjalistyczne wózki obejmują wózek transportowy, który konsekwentnie ma małe kółka obrotowe i mocniejszą niż zwykle ramę. „U-Boot” – używany do przenoszenia i magazynowania towarów przez detalistów, takich jak sklepy spożywcze – ma dwa wysokie uchwyty na przeciwległych końcach cienkiej platformy. Nowoczesne systemy fabryczne zwykle cyfrowo śledzą poszczególne wózki, aby ułatwić zastosowanie zautomatyzowanych systemów; zautomatyzowane systemy mogą mieć zdalnie sterowane lub autonomiczne wózki do transportu podczas przechowywania i dostępu. Osobną kategorią jest wózek nazywany „wózkiem obrotowym” ze względu na jego mechanizm kierowniczy.

W przeciwieństwie do płaskiego wózka, który jest zamontowany na kółkach, wózki obrotowe są zamontowane na solidnych osiach, co pozwala na znacznie większą ładowność. Tylne osie są przymocowane do podwozia, a przednie koła są przymocowane do mechanizmu kierowniczego, który umożliwia obracanie wózka podczas ruchu.