Ogrzewanie wiktoriańskiego dworu kominami

Przeciętna wiktoriańska budowla to bardzo dekoracyjne, ale niezwykle trudne do ogrzania gmaszysko. Co można zrobić, żeby udało się go skutecznie ogrzać, a przy tym nie zatracić klimatu epoki?

Poznańskie kominy łatwe w czyszczeniu

kominyNa pewno warto zostać przy wykorzystaniu kominków! Zwykłe kominki z paleniskiem otwartym to przeżytek, ponieważ są mało skuteczne i tracą bardzo dużo ciepła. Lepiej będzie postawić na rozwiązanie, które wykorzystuje dobrze większość produkowanego ciepła. A do tego kominy-poznań nie będą wymagały regularnego, uciążliwego czyszczenia ani regularnych konserwacji, by w swojej zabytkowości nie rozsypały się i nie spadły komuś na głowę. Jakie więc kominki można wybrać? Na przykład z wkładem kominkowym, które pozwalają znacznie lepiej wykorzystać ciepło i mogą równocześnie ogrzać nawet kilka pomieszczeń. Problem z nimi polega jednak na konieczności stałego dokładania opału, co ze starego dworku łatwo może zrobić kotłownię. Co więc można zrobić? Spróbujmy postawić na nowoczesne piece na pellet, które do Anglii trafiają nawet z odległego Poznania. To bardzo skuteczne rozwiązanie i nie wymaga wiele pracy przy obsłudze, ponieważ paliwo zostaje automatycznie pobrane ze zbiornika, który może znajdować się nawet kilkadziesiąt metrów dalej. Dodatkową zaletą pieców na pellet jest szeroki wybór modeli.

Nie sprawi problemu znalezienie czegoś, co z łatwością wpisze się w klimat starego dworku i będzie się bardzo ładnie prezentowało. Na pewno warto poszukać czegoś odpowiedniego, co dobrze dopasuje się do całej reszty wystroju wnętrza.