Okresowe szkolenia BHP w biurze

Gdy przyszłam w poniedziałek do pracy, byłam tak niewyspana jak nigdy. Nie docierało do mnie nic, dlatego bardzo zdziwiłam się następnego dnia, gdy zamiast pracy, czekał na nas pewien mężczyzna. Wszyscy się przy nim zebrali. Wystraszyłam się, że to jakieś zwolnienia z pracy się szykują, jednak na szczęście się pomyliłam.

Nasze cykliczne szkolenie z zasad BHP

szkolenia z bhp okresowe w RzeszowieOkazało się, że poprzedniego dnia byłam tak zaspana, że nie usłyszałam informacji, że jutro będą szkolenia z bhp okresowe w Rzeszowie i dopiero koleżanka wyprowadziła mnie z błędu, że to zwolnienia. Ucieszyłam się szeroko od ucha do ucha uśmiech, że aż kierownik szkolenia mnie pochwalił, że z takim entuzjazmem podchodzę do szkolenia. Wszyscy śmiali się z tej sytuacji pod nosem, bo wiedzieli o prawdziwym powodzie mojej radości. Ale swoją drogą i tak zawsze lubiłam szkolenia BHP. Można było sobie posiedzieć i posłuchać jak za szkolnych czasów, za którymi tęskniłam. Zawsze dowiedzieliśmy się czegoś nowego, ponieważ zasady BHP nie są stałe od lat. Muszą postępować dynamicznie, wraz ze wszystkimi zmianami i z wprowadzaniem nowych urządzeń i usprawnień. Zmienili zasady pracy przed komputerem, to było dla nas bardzo istotne. Dowiedzieliśmy się, że musimy zachowywać częstsze przerwy od pracy przy komputerze, ale krótsze. Poza tym, kobietom zmieniono jakąś ilość noszenia dowolnych kilogramów. I tak nie było mi to akurat potrzebne, bo jakieś ciężkie akta zawsze nosili za nas mężczyźni.

Kurs przebiegł bardzo szybko i miło. Istotną zmianą było wyjście ewakuacyjne, które zostało umieszczone w innym miejscu niż poprzednio, żeby było łatwiej dostępne i wymiana wszystkich gaśnic. Teraz będę wiedziała, że w razie czego, będą sprawne i zdolne do ugaszenia pożarów, więc nie ma się czego obawiać.