Otyłość chorobą cywilizacyjną

Lekarze oraz dietetycy alarmują na alarm. Mimo tego, iż moda na prowadzenie zdrowego stylu życia nadal trwa to niestety Polska cały czas tez pogłębia się w problemie jakim jest chorobliwa otyłość.

Dzięki trenerowi personalnemu łatwiej walczyć z otyłością

trener personalny,,Niestety coraz więcej przychodzi do mnie osób u których już na pierwszy rzut oka widać chorobliwą otyłość.” – przyznaje jeden z lekarzy z warszawskiego ośrodka zdrowia. ,,To przerażające jak bardzo, często naprawdę młodzi ludzie, lekceważą swoje zdrowie i nie przykładają w ogóle uwagi do tego co jedzą oraz jaki tryb życia prowadzą. Stajemy się w swojej otyłości oraz tym jak żyjemy coraz bardziej podobni do Amerykanów, którzy już od wielu lat borykają się z bardzo poważnym problemem otyłości. Otyłość już staje się naszą chorobą cywilizacyjną i jeżeli nie zaczniemy działać, korzystać z pomocy dietetyków oraz trener personalny to za kilka lat będziemy mieli naprawdę poważne problemy. Pamiętajmy tez o tym ,że otyłość jest dziedziczna i jeżeli nie dbamy o siebie to nasze dzieci tez będą cierpieć z tego powodu.” – przyznaje dalej. O opinię poprosiliśmy też jednego z popularnych warszawskich trenerów osobistych: ,,Niestety ale tryb życia jaki od kilku lat preferują Polacy nie prowadzi do niczego dobrego.

Społeczeństwo się podzieliło na tych, którzy świadomość zdrowego trybu życia mają i na tych, którzy chyba w życiu tego sformułowania nie słyszeli. Walka z otyłością nie jest łatwa ale Polakom bardzo potrzebna.: – przyznaje.