Pakowanie termokurczliwe – coraz bardziej popularny sposób

Jak sama nazwa wskazuje, termokurczliwa folia polietylenowa wykorzystywana przy pakowaniu kurczy się pod wpływem temperatury. W ten sposób szczelnie otacza pakowany przedmiot i chroni go przed wieloma czynnikami.

Gdzie jest wykorzystywane pakowanie metodą termokurczliwą?

pakowanie termokurczliweWszystko to sprawia, że pakowanie termokurczliwe jest używane praktycznie w każdej branży. W przemyśle spożywczym służy do pakowania żywności – przede wszystkim najczęściej spotykamy się z pakowanymi w ten sposób wędlinami czy mięsem w sklepach spożywczych. Coraz częściej małe pakowarki termiczne posiadamy również w swoich domach i używamy ich do samodzielnego pakowania żywności, na przykład przed wyjazdem na dłuższy czas za granicę czy w celu przygotowania produktów bądź przygotowanych już posiłków do ich zamrożenia. Kolejnym sektorem w którym pakowanie termokurczliwe jest bardzo często wykorzystywane jest branża budowlana, gdzie w ten sposób pakuje się nawet wielkogabarytowe produkty. Zalicza się do nich między innymi pustaki, cement czy całe palety z umieszczonymi na nich cegłami bądź dachówkami. W ten sposób ciasno oblegająca folia termokurczliwa zabezpiecza je przede wszystkim przed uszkodzeniami, które mogłyby powstać podczas transportu. Oprócz wymienionych wcześniej branży pakowanie metodą termokurczliwą wykorzystuje się również przy pakowaniu przesyłek (na przykład pocztowych), jak i do zabezpieczania pojazdów i maszyn budowlanych.

Pakowanie termokurczliwe posiada niewątpliwie bardzo dużo zalet. Nic więc dziwnego w tym, że jest ono bardzo szeroko wykorzystywane. Pozwala na znaczną ochronę zapakowanych w ten sposób produktów przed działaniem niekorzystnych czynników, takich jak na przykład promieniowanie UV, wilgoć czy uszkodzeniem podczas transportu.