Pierwszy kocyk dla malucha

Kiedy spodziewamy się po raz pierwszy dziecka, to często nie wiemy, co powinniśmy mu kupić. Wiadomo, że potrzebujemy nocniczka, śpioszków, zapasu pieluszek, łóżeczka i delikatnej pościeli, ale co z pozostałymi rzeczami? Co jest potrzebne, a co jest zbędne?

Kocyki la millou czy warto je kupować?

Czy warto inkocykwestować w drogie kocyki la millou, czy lepiej jest wybrać tańsza alternatywę? Na pewno nie musimy kupować wszystkiego co jest reklamowane w telewizji, bo firmy często same kreują potrzeby i wymyślają dziwne rzeczy, które według nich musimy kupować. Zatem należy się kierować przede wszystkim własnym zdrowym rozsądkiem i tym, co faktycznie jest nam potrzebne. Dobrze jest kupować tanie ubranka dla dzieci, bo szybko one rosną i potrzebują nowych ubranek. Droga odzież to zatem słaba inwestycja, która się nie zwróci. Jednak w przypadku kocyków tej firmy jest inaczej, gdyż są one tak dostosowane, że rosną z naszym maluchem, dzięki możliwości innowacyjnego rozwiązania przy jego składaniu. W związku z czym jest to na pewno inwestycja na lata. Zastanówmy się także, jakie artykuły higieniczne dla dzieci są nam niezbędne. Na pewno pieluszki, nawilżane chusteczki, czy waciki się przydadzą i musimy mieć ich w domu bardzo dużo, bo szybko się zużywają. Jednak wystarczy nam jeden grzebyczek czy jedna szczotka go włosów dla maluszka, taka która nie podrażni jego wrażliwej skóry głowy. Przydadzą się delikatne płyny do kąpieli, mydełka hipoalergiczne, czy szampony nie szczypiące w oczy. Dzięki nim kąpiel maluszka będzie przyjemnością zarówno dla rodzica, a i maluszek na pewno nie będzie narzekał.

Dodatkowo dobrze jest mieć malutkie nożyczki to obcinania pazurków bobasom, jak również małe szczoteczki do zębów, kiedy zaczną się wyrzynać pierwsze zęby mleczne. Pasta z fluorem również będzie przydatna. Zatem pamiętajmy by kupować tylko to co jest nam niezbędne i co będzie odpowiednie dla naszego malucha.