Pokój na poddaszu a odpowiednia izolacja

Jarek od jedenastu lat opiekował się samodzielnie dwójką synów. Z początku nie było mu łatwo jednak nauczył się radzić sobie z każdymi przeciwnościami. Teraz jego synowie są już bardzo zaradnymi i samodzielnymi nastolatkami.

Pokój na poddaszu wymaga lepszej izolacji

izolacja poddasza piankąCoraz bardziej to oni wspierają go a nie on ich. Jarek prowadził duże gospodarstwo rolne pod Białymstokiem. Pracy, jak to na wsi, zawsze było dużo. Jego synowie nie dość, że nadal się uczyli codziennie dojeżdżając do Białegostoku to jeszcze pomagali mu bardzo na roli. Był z nich bardzo dumny i coraz częściej zastanawiał się jak mógłby im to okazać. Jednego dnia niespodziewanie dla siebie samego postanowił podnieść poddasze i urządzić tam sale multimedialną dla synów. Żeby nie psuć niespodzianki chłopakom powiedział, że zamierza urządzić tam suszarnie. Uznał, że do uszczelniania najlepsze będą izolacje natryskowe. Izolacja poddasza pianką miało szereg zalet, nie tylko uszczelniało eliminując powstawanie mostków termicznych ale również miało właściwości dźwiękoszczelne. Ocieplanie pianką wykonali całą trójką, ale kiedy przyszedł moment wyposażenia poddasza Jarek musiał wymyślić sposób aby pozbyć się synów na tydzień lub dwa. Ku ich wielkiemu niezadowoleniu wysłał ich do swojej siostry. Miał z tego powodu małe wyrzuty sumienia ale cel przyświecał środki.

Kiedy po dwóch tygodniach wprowadził ich na poddasze chłopcy niemal oszaleli z radości. Małe kino domowe, dwa nowoczesne komputery stacjonarne, Xbox i mnóstwo gier to było więcej niż mogli sobie wymarzyć.