Połączenie pianki poliuretanowej z pianką lateksową

Jeśli ktoś myśli, że materace z pianki poliuretanowej zawierają tylko materiał, jakim jest poliuretan, to się myli. Do materaców piankowych dodawane są również inne materiały, przez co materace mają jeszcze więcej zalet. Wystarczy wspomnieć tutaj o lateksie. Warstwy lateksowe bardzo często znajdują się w materacach z pianek poliuretanowych.

Materace z lateksem dla alergików

twardy materac piankowyI wcale nie chodzi tutaj tylko o utwardzenie materacu. Lateks to materiał, który słynie z wygody, z komfortu. Ciekawe jest to, że lateks ma doskonałe właściwości antyalergiczne. Dlatego materace z pianek poliuretanowych z dodatkiem warstw lateksowych idealnie nadają się dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie. A to wszystko dzięki specjalnej perforacji znajdującej się w warstwie lateksowej. Taki twardy materac piankowy to marzenie wielu osób – i wcale nie jest on taki drogi, jak mogłoby się wydawać. Po co w materacach z warstwą lateksową znajduje się perforacja? Otóż wykonuje się ją po to, by materac był stale wentylowany. Chodzi o to, by nie dochodziło do gromadzenia się w materacu różnych alergenów (przede wszystkim kurzu!). Lateks to materiał znany już od wielu lat. Jako wykończenie wierzchnie w najlepszych materacach również stosowany jest od dawna. Warto postawić na materac z pianki poliuretanowej, który został wykończony właśnie przy użyciu lateksu. Tego typu materace nie są ani przesadnie miękkie, ani zbyt twarde, dlatego wypoczywa się na nich idealnie.

Ważne jest też to, by warstwa lateksowa w materacu miała odpowiednią grubość. Okazuje się, że dla osoby dorosłej o normalnej masie ciała grubość pianki lateksowej powinna wynosić od 3 do 5 cm. Rdzeń materaców wykonywany jest z pianki poliuretanowej. Po obu stronach z kolei znajduje się opisywana wyżej pianka lateksowa najwyższej jakości.