Półbuty skórzane i materiały

Niedawno zobaczyłam na jednym z portali internetowych dotyczących mody bardzo ciekawy artykuł na temat wykonywania butów ze skóry. Dowiedziałam się z niego wielu ciekawych rzeczy, choć niektóre były też dla mnie oczywiste.

Rodzaje skóry wykorzystywanej na półbuty skórzane męskie

półbuty skórzane męskieKażdy wie, ze za dobrej jakości buty trzeba słono zapłacić, a skóra to najtrwalszy materiał używany do ich wykonywania. Żadne materiałowe buty z sieciówki nie mogą się z nimi równać. Za to nie wiedziałam, że używa się tak wielu rodzajów skóry do ich wykonywania. Myślałam, że to głównie skóra cielęca, czy świńska. Widziałam w jakiejś gazecie także półbuty skórzane męskie wykonane ze skóry krokodyla, ale uważałam, że to projekt typowo wybiegowy i nikt normalny w takich butach po ulicy nie chodzi. A tu się okazało, ze nie tylko skórę krokodyla się używa do produkcji butów, ale także delikatnej skóry koziej, skóry strusia, czy tez skóry innych gadów. Nie wyobrażałam sobie tego. Buty z krokodyla budzą we mnie wstręt, ale buty ze strusia? Jeszcze piszą, ze maja charakterystyczne otworki, które są pozostałościami po piórkach. Ja bym sobie takich butów nigdy w życiu nie kupiła. Moje półbuty skórzane damskie tez są wykonane ze skóry, więc można mnie nazwać hipokrytką, ale nie ubrałabym strusia ani krokodyla.

Projektant takiego obuwia zapewniła jednak, ze nie narzeka na brak klientów, jest to biznes rodzinny, przekazywany z pokolenia na pokolenie. Mimo, iż takie półbuty skórzane są bardzo drogie, to sprzedaż dalej się kręci. Jak widać ludzie mają różne gusta i nie należy o nich dyskutować.