Pomiar prędkości przez geodetę

Ukończyłem wreszcie kurs na prawo jazdy! Z tej okazji rodzice mieli kupić mi auto, jednak nie mieli w tym miesiącu zbyt wiele pieniędzy z racji dużych wydatków. Jednak mój wspaniałomyślny ojciec powiedział, że dopóki nie kupią mi auta mogę korzystać z jego.

Pomiary robione przez geodetę

geodeta Poznań

Nie zastanawiając się zbyt długo zadzwoniłem do znajomych, czy są zainteresowani wyjazdem nad jezioro. Było to upalny dzień, więc bez namysłu się zgodzili. Wziąłem od ojca kluczyki i dokumenty, wsiadłem w auto i ruszyłem po znajomych. Jadąc ulicą mijałem budynki, sklepy, czy stragany. Stanąłem na światłach, rozejrzałem się dookoła po lewej stronie był stary, dobrze znany mi sklep który świadczył usługi geodezyjne. Był mi dobrze znany, ponieważ kiedyś pracował tam mój znajomy jako geodeta Poznań, robił on pomiary na terenie całego Poznania. Twierdził, że geodezja to dobre źródło dochodu i lubi to, co robi. Po prawej stronie natomiast szła moja dobra znajoma ze szkoły, otworzyłem okna i zapytałem czy jedzie ze mną i naszymi znajomymi nad jezioro, zgodziła się. Gdy już zebrałem całą gromadę wyruszyliśmy nad jezioro. Woda była wspaniała a czas tam spędzony minął bardzo szybko. Wracaliśmy do domu, jednak wracając chciałem się popisać moimi zdolnościami prowadzenia, więc jechałem o wiele za szybko niż powinienem. Nagle zauważyłem postać ze statywem po mojej prawej stronie którą minąłem. Przeraziłem się, byłem pewny że był to fotoradar i za niedługo przyjdzie mi mandat. Pierwszy dzień jazdy samochodem i już miałem mieć mandat. Jednak właścicielem pojazdu był mój ojciec, więc musiałem mu o wszystkim powiedzieć. Zapytał tylko czy widziałem błysk przy mijaniu tej osoby. Pomyślałem chwilę po czym odparłem, że nie.

Tata uśmiechnął się tylko i powiedział, że to najprawdopodobniej geodeta, który mierzył odległość. Tak też faktycznie musiało być, ponieważ żaden mandat nie przyszedł.