Porcelana z Chodzieży znana jest na całym świecie.

Są kraje, które mają swoje markowe produkty, które znane są nie tylko wśród ich mieszkańców. Jednym z najbardziej estetycznych polskich towarów eksportowych jest bez wątpienia porcelana, która wytwarzana jest ręcznie w Chodzieży. Najpierw produkowano tam fajans, ale już po kilkudziestu latach przystąpiono do produkcji wyrobów porcelanowych.

Poznajemy wyjątkowość porcelanowych wytworów z Chodzieży

porcelana chodzieżSą ludzie, którzy kochają otaczać się estetycznymi rzeczami, które są wyjątkowe i inne niż wszystkie. Tak na pewno jest z porcelaną, która przez wielu  jest bardzo cenionym towarem. Jeśli chodzi o produkcję takich artykułów, jak porcelana Chodzież jest jej wiodącym twórcom na polskim rynku. Zawsze możemy kupić całe zastawy stołowe lub te do picia kawy. Wszystkie są bardzo eleganckie i zachwycają miłośników porcelany. Fabrykę tę cechuje też tworzenie kolekcji patriotycznych, czy robionych z uwagi na ważne wydarzenia w historii naszego narodu. Również kolekcjonerzy znajdą tu coś dla siebie. Dużo filiżanek, to pojedyncze egzemplarze pochodzące z różnych kolekcji, które są niepowtarzalne i zawsze zdobione ręcznie, co jeszcze bardziej tłumaczy unikatowość tej porcelany. Tak naprawdę kolekcji jest bardzo wiele i często tworzone są ich reprodukcje. Miłośnicy towarów luksusowych zawsze znajdą zestaw, który przypadnie im do gustu z uwagi na niepowtarzalne zdobnictwo, zwłaszcza gdy chodzi o zastawy stołowe dla kilku lub kilkunastu osób. 

Porcelana z Chodzieży jest popularna na równi z porcelaną miśnieńską, czy inną tworzone w niemieckiej Saksonii. Twórcy zawsze stawiają na elegancję i starają się łączyć tradycję z nowymi trendami, które pojawiają się w świecie porcelanowych naczyń. Część naczyń to kolekcjonerskie perełki, inne pozwalają serwować naszym gościom obiady w eleganckich zastawach.