Praca w prywtanym domu seniora jest ciężka

Opieka nad osobami starszymi to bardzo ciężka praca, która wymaga wielu umiejętności, wykształcenia, kwalifikacji, predyspozycji. Nie każdy się nadaje do takiej pracy.

Prywatny dom seniora to nie miejsce dla każdego

prywatny dom senioraNawet jeśli ktoś się zdecyduje na taką pracę, to bywa często, ze z niej zrezygnuje, bo nie daje sobie rady. Taka opieka nad osobami starszymi nie polega jedynie na wychodzeniu na spacerki z seniorami, graniu z nimi w szachy i warcaby, rozmawianiu z nimi i przynoszeniu posiłków. Trzeba im pomagać się ubierać, czasem ich karmić, zmieniać pościel, pomagać w porannej toalecie, służyć podporą, pchać wózek na którym jeżdżą, przynosić im ich rzeczy. Cały czas trzeba być w ruchu i gotowym na wezwanie, bo nigdy nie wiadomo, kiedy osoba starsza poczuje się gorzej i trzeba będzie do niej pójść. Niektórzy wręcz mieszkają w takich ośrodkach pomocy, żeby być zawsze pod ręką, i żeby nie musieli dojeżdżać w razie potrzeby. Prywatny dom seniora w Bydgoszczy stać na to, żeby wydzielić kilka miejsc dla personelu, skoro i tak mają budynek dostosowany do zamieszkiwania. Na pewno najwięcej pracy mają pielęgniarki. To one muszą podawać leki, zajmować się pacjentami, służyć pomocą medyczną. Lekarze przychodzą tylko na umówione wizyty, natomiast pielęgniarki są cały czas w pracy i to one w pierwszej kolejności będę udzielałby pierwszej pomocy medycznej pacjentom domu seniora. Dom seniora zazwyczaj zatrudnia wiele takich osób, ponieważ wiadomo, że opieka nad osobami starszymi to bardzo ciężka praca i nie można jej wykonywać dwadzieścia cztery godziny na dobę siedem dniu w tygodniu.

Potrzebne są zmiany personelu, żeby inni mogli odpocząć i być gotowi do pracy. Takie rozwiązanie, czyli praca zmianowa, jest najlepsza w prywatnym domu seniora.