Praktyczne pokrowce wędkarskie

Jadąc na ryby wielu wędkarzy musi decydować o tym, na połów jakiego rodzaju ryb się nastawia, ponieważ inny sprzęt jest potrzebny podczas wyprawy na spinning, a inny na ryby niedrapieżne, przede wszystkim na karpie. Bardzo wielu spinningistów posiada też tradycyjny sprzęt i lubi od czasu do czasu łowić też na spławik i jest sposób, żeby móc to pogodzić.

Pokrowce na wędki z trzema komorami

trzykomorowy pokrowiec wędkarskiChociaż jest możliwe łowienie w miarę równoległe łowienie na spinning oraz na spławik, to jednak obie metody połowu wymagają wzięcia ze sobą różnego rodzaju sprzętów, przede wszystkim różnych wędek. W takiej sytuacji bardzo dobrze sprawdza się trzykomorowy pokrowiec wędkarski, który w wygodny sposób pozwoli zabrać ze sobą kilka rodzajów wędek i nie tylko. Popularnym podziałem jest włożenie do jednej z komór wędki spinningowej, do drugiej komory jednej lub dwóch wędek do łowienia na spławik lub z gruntu, natomiast do trzeciej podpórek do wędki przeznaczonej do połowu metodą gruntową. Oczywiście można też po prostu każdą wędkę umieścić w oddzielnej komorze. Bardzo często w pokrowcach znajduje się też czwarta, nieco mniejsza komora przeznaczona do przenoszenia podbieraka. Wszystkie trzy wędki wraz z dodatkowymi akcesoriami można następnie wygodnie przewiesić przez ramię i mając nadal dwie ręce wolne bez większych problemów zabrać ze sobą pozostały sprzęt, taki jak torba wędkarska lub skrzynka na ryby, czy wiaderko do rozrabiania zanęty wraz z samą zanętą.

Od czasu popularyzacji pokrowców wędkarskich ich jakość uległa znacznej poprawie, a ilość zalet i komfort jaki dają wędkarzom sprawiły, że w dzisiejszej rzeczywistości trudno znaleźć miłośnika wędkowania, który nie miałby w swoim asortymencie co najmniej jednego praktycznego pokrowca do przechowywania i transportowania wędek.