Problemy przy szalunkach ściennych.

Nareszcie udało mi się skończyć załatwianie spraw związanych z pozwoleniami na budowę i projektem budynku. Szalunki ścienne są potrzebne.

Szalunki ścienne są bardzo potrzebne.

szalunki ścienneByło troch ę biegania, ale w końcu się opłaciło. W końcu zostało mi ostatnia część czyli budowa i wbrew pozorom nie jest to najłatwiejsze. Można mieć tyle problemów. No i właśnie jak na złość mi się to przytrafiło. Gdy wynająłem firmę budowlaną to byłem zadowolony, ponieważ mają oni zrobić wszystko, ale niestety okazało się, że niestety nie są tacy wcale najlepsi. Owszem fundamenty i szalunki ścienne są wykonane na wysokim poziomie, ale niestety wyżej szalunki stropowe i reszta niestety nie bardzo. Szalunki stropowe jeszcze w czasie budowy zaczęły pękać a kierownik czy brygadzista nie chciał poprawić ponieważ twierdził po zwróceniu mu uwagi, że jest to zrobione dobrze. Od razu wyrzuciłem go na bruk i poszukałem innej firmy. Ten drugi mi powiedział, że jest to bardzo nieprofesjonalnie zrobione co jest dziwne bo przecież szalunki ścienne były idealne. No ale nic ta druga firma mi zrobiła szalunki stropowe idealnie, z tym, że dachu to już oni nie umieli. Trzeba było znaleźć dekarzy, którzy zrobią porządnie mi to zrobią, tzn ten dach. No i tak musiałem wynająć firmę dekarską. Nie żałowałem ponieważ dach miałem porządny, a nie jakbym miał to wcześniej na szybko i nie dokładnie. Ponieważ już miałem dość problemów wykończeniową firmę też poszukałem osobną. Tylko niestety teraz nie trafiło mi się dobrze ponieważ źle ocieplili budynek, tzn odwrotnie położyli folię. W końcu się zdenerwowałem i poprosiłem wujka aby mi pomógł w wykończeniu domu i wtedy dopiero skończyłem budowę domu, w którym mogę mieszkać.

Taka moja rada gdy będziecie budować swój dom. Nigdy nie bierzcie firmy, która zrobi wszystko bo ta firma jest do niczego. Trzeba wiedzieć, że do każdego elementu domu jest potrzebna firma osobna. Nie możemy myśleć o tym, że zrobimy wszystko za jednym zamachem. Szalunki ścienne są ważne.