Projektowanie ogrodów według własnej wizji

Mam własną wizję, jeśli chodzi o ogrody, z którą niestety nie zgadza się mój własny mąż. Nie możemy ostatnio dojść do porozumienia w kwestii tego, jak będzie wyglądał nasz przydomowy ogródek. On by chciał posadzić po prostu fasolę, mieć drzewa owocowe i tyle.

Pielęgnacja ogrodów jest ważna

pielęgnacja ogrodówJa jednak myślę o czymś zgoła innym. Chciałabym mieć rośliny ozdobne, bo są one znakomitą dekoracją każdego terenu. Nie mówię, że nie ma być w ogóle fasoli i innych warzyw. Jest ona bardzo zdrowa, jeśli z własnych ogrodów, więc jak najbardziej byłoby dobrze mieć jakieś warzywa. Mamy jednak na tyle duży teren w Gdańsku, żeby móc sobie zapewnić projektowanie ogrodów z prawdziwego zdarzenia także. Jedno, moim zdaniem, drugiemu nie przeszkadza. My jednak ostatnio poważnie sobie przeszkadzamy. Musimy dojść do porozumienia, a dopiero wtedy w Trójmieście może się coś zazieleni. Na razie mamy pusty teren i ani mi w głowie zakładanie ogrodów, które nie będą cieszyły oka. Może po prostu zrzucimy odpowiedzialność na jakiegoś ogrodnika. Damy mu wskazówki i zobaczymy jak połączy użytkowość z dekoracyjnością? Nie wiem jednak czy to na pewno jest dobry pomysł. Trzeba brać też pod uwagę fakt, jak później będzie wyglądała pielęgnacja ogrodów na terenie Gdańska w tym wypadku. Musimy się zorientować i w ogóle jakoś pogodzić, bo inaczej nasz plac za domem dalej będzie świecił pustkami. Przecież chcemy, żeby coś tam urosło. Zrobiłoby się na pewno od razu dużo weselej.

Każdy jednak ma własną wizję i jakoś ciężko nam ją połączyć w jedną wspólną. Zobaczymy, co się da zrobić. Już nie z takich sprzeczek wychodziliśmy. Zawsze w końcu jakoś się dogadujemy i ustalamy wspólne, kompromisowe rozwiązanie. Teraz też tak na pewno będzie. Uda się coś wypracować, ale potrzeba trochę czasu.