Prywatny park – o co zadbać?

Zakładanie własnego parku to pomysł dość karkołomny i przede wszystkim śmiałkowi, który zdecyduje się na taki hojny gest – stopa zwrotu przecież z tej inwestycji jest żadna – chyba że chcemy pobierać jakieś opłaty. Można to zatem uważać za prezent dla miasta, a nawet dokładniej – dla społeczności.

Wysoka estetyka parku – kosze parkowe

kosze parkoweCo zatem należy wziąć pod uwagę, kiedy zakładamy własny park? Przede wszystkim trzeba wybrać dla niego dobre tereny. Niekoniecznie centrum miasta należy skreślać – dobre zagospodarowanie przestrzeni i sadzenie drzew i roślin może skutecznie odizolować nam przestrzeń i stworzyć wrażenie, że jesteśmy w miejscu znacznie odleglejszym od zgiełku miasta. Popatrzcie tylko na Central Park i nie przerażajcie się skalą porównania. Dobrym pomysłem na zagospodarowanie przestrzeni rekreacyjnej mogą być grille betonowe. Ludzie z pewnością bardzo chętnie skorzystają z okazji do grillowania i smacznego jedzenia w ładnym otoczeniu. Ważnym elementem tej estetyki będą również kosze parkowe – w parku musi być schludnie. Warto też pomyśleć o dzieciach i zorganizować przynajmniej jeden plac zabaw z prawdziwego zdarzenia. Obowiązkowym elementem będą oczywiście alejki i ławki parkowe. W parku liczy się przede wszystkim estetyka – chcemy sprawić by ludzie spędzający w nim czas czuli się dobrze i lubili powracać.

Dlatego warto zadbać o donice betonowe, w których zasadzone będą małe rośliny i różne, kolorowe kwiaty.  A także bezpiecznie – dlatego latarnie przy alejkach i monitoring będą dobrym pomysłem. Polecamy usługi projektantów przestrzeni miejskiej i parków – sami możemy sobie nie poradzić.