Przenośny sprzęt do gaszenia

Jeżeli w jakimś budynku lub obiekcie powstanie zarzewie ognia, pierwszym elementem, którego używamy do jego ugaszenia jest specjalny sprzęt gaśniczy. Może nim operować każda osoba, która przebywa w obiekcie, dzięki czemu często udaje się zdusić płomienie w zarodku. Podręczne sprzęty tego typu to nie tylko gaśnice, ale także wszelkiego rodzaju akcesoria gaśnicze.

Podręczny sprzęt służący do tłumienia ognia

podręczny sprzęt gaśniczyDo najczęściej używanych sprzętów gaśniczych w typie podręcznym zaliczymy przede wszystkim wszelkiego rodzaju gaśnice. Mogą one być używane do gaszenia wielu rodzajów pożarów, dzięki temu, iż są zbudowane w odmienny sposób. Do innego typu ognia użyjemy gaśnicy proszkowej, a do innego śniegowej czy płynowej. Podręczny sprzęt gaśniczy jest uruchamiany ręcznie, co w znacznej mierze sprawia, iż można w szybki i zdecydowany sposób zareagować na pojawiające się płomienie. Do przenośnego sprzętu gaśniczego zaliczymy także tak zwane hydronetki. Są to urządzenia, które mogą być używane do gaszenia w podobny sposób jak gaśnice. Hydronetka to specjalny zbiornik, który posiada pompę, która jest odpowiedzialna za wyrzut płynu lub innej cieczy gaśniczej na zewnątrz. Do bardzo ważnych elementów gaśniczych zaliczymy także koce, które są często używane do zduszenia ognia w zarodku. Koc gaśniczy ogranicza dostęp świeżego powietrza do płomieni, dzięki czemu ułatwia gaszenie wielu elementów. Obok koców używane są także tłumice do płomieni.

Dzięki profesjonalnej ofercie firm, mających w swoim asortymencie elementy gaśnicze, możliwe jest wyposażenie wielu domów i firm w najwyższej klasy sprzęt, dzięki któremu udaje się często nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia. Podręczne sprzęty używane w odpowiedni sposób mogą stanowić pierwszy oręż walki z każdym pożarem.