Przepływ wody i jego regulacja mechaniczna

Woda deszczowa jest używana do podlewania roślin, zarówno w ogródkach, jak i na uprawach. Stosowanie jej w systemach automatycznych to świetny pomysł. Trzeba jednak tak korzystać z wody, aby wystarczyła ona w miarę na długi okres czasu. Właśnie dlatego stosuje się regulatory, które wypuszczają ze zbiorników stałą ilość wody przez cały czas. To świetne rozwiązanie przy automatyzacji systemu podlewania.

Regulator przepływu deszczówki do podlewania

regulatory przepływu wody deszczowejPrzepływ wody deszczowej ze zbiornika bezpośrednio do środków dystrybucji wody musi być regulowany. Właśnie po to są regulatory przepływu wody deszczowej, aby odpowiednio dawkować ilość cieczy, która trafia bezpośrednio do uprawy. Tego typu regulator może działać na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na ręcznym ustawieniu przepływu. Ustawia się raczej niewielki, jednak po pewnym czasie okazuje się, że tej wody jest wystarczająco. Drugi typ regulatora działa na ciśnienie. Im jest większe, tym mniej wody przepuszcza, natomiast wraz ze spadkiem otwiera się coraz bardziej. W ten sposób ilość wody jest cały czas do siebie zbliżona i siłą rzeczy uprawa jest podlewana aż do opróżnienia całego zbiornika. Są jeszcze regulatory przepływu sterowane elektrycznie, jednak to jest już używane w systemach bardziej skomplikowanych, w których używa się naprawdę dużych zbiorników na wodę, które mogą pokryć spore zapotrzebowanie na wodę.

Taki regulator można wykorzystać do podlewania nawet ogródka działkowego. Jest to technologia, która tak naprawdę nie potrzebuje nawet energii elektrycznej. Można powiedzieć, że rozwiązanie jest w pełni ekologiczne, dlatego tak wiele osób po nie sięga. Zbieranie wody deszczowej to doskonały sposób na wykorzystywanie zasobów naturalnych w działalności rolniczej i ogrodniczej.