Przyczepki dla dzieci

Maluchy są jak małe małpki i chcą robić wszystko jak rodzice, lub po prostu chcą im wszędzie towarzyszyć. Jeżeli rodzić jedzie na przejażdżkę rowerową, to dziecko też chce jechać, nawet jak jest jeszcze zbyt małe i nie potrafi jeździć.

Jak przewozić dziecko w przyczepce?

przyczepka dla dziecka do roweruDzieci, które ukończyły już szósty miesiąc życia, najczęściej zaczynają siadać, a pod koniec pierwszego roku robią to już doskonale. To najlepszy moment, żeby zacząć wozić malucha w przyczepce, bo potrafi już samodzielnie siedzieć, a to jest bardzo ważne w takiej formie transportu małego dziecka. Przyczepka dla dziecka do roweru jest bezpieczna i odpowiednie dopasowana do biegania, lub jazdy na rowerze z dzieckiem. Jej konstrukcja została wykonana z lekkich rurek aluminiowych, które doskonale chronią dziecko siedzące w środku. Poszycie przyczepki jest uszyte z materiału nieprzemakalnego, wyposażonego w liczne wywietrzniki zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza w środku. W przyczepce rowerowej możemy przewozić jedno, lub dwoje dzieci, których łączna waga nie przekracza czterdziestu pięciu kilogramów. Siedzisko zostało wyłożone specjalną, wyprofilowaną pianką, która dopasowuje się do kształtu ciała i zapewnia odpowiednie podparcie. Oparcie posiada możliwość regulacji konta nachylenia, przez co maluch w razie zmęczenia, może się położyć i przespać. Przyczepkę zaczepia się do roweru za pomocą dołączonego wysięgnika, a kiedy się go zamieni na małe, przednie koło, to przyczepka staje się wózkiem do biegania.

Dzieci bardzo lubią podróżować w taki sposób, bo to dla nich nowa perspektywa do poznawania świata. Przyczepka posiada pasy bezpieczeństwa więc maluszek będzie cały czas siedział w odpowiedniej pozycji i nie wypadnie w trakcie nagłego hamowania, czy nawet kolizji.