Reflektory montowane na szynach jednofazowych

Podczas doboru urządzeń do wnętrza pomieszczenia należy wziąć pod uwagę ich parametry czy funkcjonalność. Coraz częściej liczy się również design. Dotyczy to w szczególności przedmiotów, które ze względu na swoją funkcję są mocno eksponowane na ścianach czy suficie. Do tego grona zaliczyć można z całą pewnością oświetlenie, które jest wykorzystywane w budynkach prywatnych czy obiektach przemysłowych.

Wydajne oświetlenie szynowe

mały reflektor na szynieObecnie stosowane są nowoczesne oprawy, które wykorzystują diody elektroluminescencyjne do generowania strumienia świetlnego. Pozwala to znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie na energię. Idealnym rozwiązaniem wydaje się być mały reflektor na szynie, który jest w stanie zapewnić wymagane natężenie oświetlenia na płaszczyźnie roboczej. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim możliwa jest regulacja strumienia świetlnego jeśli chodzi o kierunek jego emisji. Reflektor może być bowiem dowolnie konfigurowany i ustawiany. Warto wspomnieć, że na rynku dostępne są szyny jednofazowe oraz trójfazowe. W przypadku tych pierwszych wszystkie źródła, które się na nich znajdują są wyzwalane jednocześnie. Rozwiązania trójfazowe pozwalają na wyzwalanie poszczególnych reflektorów niezależnie. Podczas wyboru oprawy warto szczególną uwagę zwrócić na jej parametry elektryczne, a w szczególności barwę emitowanego światła, strumień świetlny czy trwałość godzinową.

Jeśli chodzi o temperaturę barwową w większości przypadków wybierane jest światło naturalne. Niemniej dostępne jest również światło zimne czy ciepłe. Wszystko tak naprawdę zależy od docelowego zastosowania i miejsca montaży reflektorów. Wszystkie dostępne rozwiązania można bez trudu zakupić zarówno w sklepach stacjonarnych jak i również za pośrednictwem Internetu. Jak widać obecnie stosowane są przede wszystkim źródła światła posiadające dużą wydajność oraz charakteryzujące się niskim poborem prądu.