Rewelacyjna trawa ozdobna do ogrodu

Jeżeli poszukujemy do naszego ogrodu kolejnych roślin, które mogą być fenomenalnym uzupełnieniem całości kompozycji na rabacie albo jako inny akcent to warto pomyśleć o miskantach. To trawy ozdobne, które pięknie rosną do całkiem sporych rozmiarów, jednak nie należą do roślin inwazyjnych. W związku z tym warto zainteresować się tą rośliną. 

Interesujący miskant do ogrodu

miskant olbrzymiKażdy posiadacz ogrodu wie, iż niekiedy potrzebujemy czegoś co będzie uzupełnieniem kwietnych rabat, ponieważ same kwiaty wyglądają cudownie, jednak brak im konkretnej kompozycji. Dlatego miskant olbrzymi może być dobrą opcją, ponieważ to trawa ozdobna, która rośnie do aż 100 centymetrów wysokości. Warto też nadmienić, że nie jest to trawa inwazyjna. Co to oznacza? Przede wszystkim to, iż nie rozrasta się na boki niekontrolowana. Rośnie w górę, a z każdym kolejnym rokiem jest bardziej gęsta. Dla wielu z nas istotną informacją będzie również to, że ta trawa kwitnie na różowo-miedziany kolor. Dodatkowo w ciągu roku zmienia swój kolor z soczystej zieleni na słomiany, a nawet srebrzysty. Dlatego to bardzo nieoczywista i nietuzinkowa roślina, która doda animuszu naszej rabacie. Jest także doskonała do sadzenia przy stawie bądź oczku wodnym. Pamiętajmy jednak, iż musi rosnąć w miejscu osłonecznionym, aby wyglądać najpiękniej, jak również na ziemi żyznej i lekko wilgotnej. Wtedy będziemy mogli zachwycać się miskantem w ogrodzie.

Piękny miskant może być uzupełnieniem każdego ogrodu, gdyż jest to roślina dosyć wysoka, a przy okazji rosnąca całkiem gęsto. Dodatkowo ma piękne kwiaty i uzupełnia każdą kompozycję kwiatową, jak również można połączyć ją z innymi trawami ozdobnymi. To roślina uniwersalna, po którą sięga wiele osób ze względu na jej urok i praktyczność.