Rodzaje odkurzaczy basenowych

Gorące lato, wysoka temperatura, każdy z nas marzy o przyjemnym ochłodzeniu. Jednak oprócz zimnych i orzeźwiających napojów oraz pysznych lodów przydałoby się coś więcej. Pewnie bez zastanowienia każdy wskoczyłby do dużego i wygodnego basenu z wodą. Jednak, aby relaks był przyjemny, woda powinna być krystalicznie czysta.

Jaki odkurzacz wybrać do basenu?

odkurzacze basenoweBasen to spore udogodnienie w naszym ogrodzie, jednak oprócz przyjemnych kąpieli latem, musimy również o niego odpowiednio zadbać. Dlatego obowiązkowym sprzętem będzie odkurzacz basenowy, bez którego większość właścicieli zbiorników wodnych nie wyobraża sobie funkcjonowania w sezonie. Jakie rodzaje odkurzaczy basenowych znajdziemy w sklepach? Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu? Na początku powinniśmy się zastanowić, jakie są nasze potrzeby, czyli wielkość basenu, a także budżet, jaki możemy przeznaczyć na zakup. Obecnie na rynku znajdziemy dwa podstawowe typy odkurzaczy do czyszczenia basenu, a dokładnie sprzęt ręczny, którym sami sterujemy, co może być czasochłonne i męczące w przypadku dużej powierzchni, jednak przy małej sprawdzi się dobrze pod warunkiem, że będzie lekki. Drugi typ to odkurzacze basenowe automatyczne, na które decyduje się coraz więcej posiadaczy dużych basenów, ponieważ jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, gdzie sprzęt z dużą dokładnością wykonuje całą pracę za nas, a my mamy czas dla siebie. Większością modeli można już wygodnie sterować za pomocą Bluetooth lub smartfona, gdzie wystarczy odpowiednio zaprogramować sprzęt, a następnie włożyć go do basenu.

Dbanie o czystość w basenie to bardzo ważny temat, jeżeli oczywiście zależy nam na wysokim komforcie i higienie kąpieli, a przecież powinno. Dlatego bardzo pomocny będzie odkurzacz basenowy, który zakupiony u znanych producentów posłuży nam z pewnością na bardzo długi czas, podczas pracy w sezonie.