Rodzaje pokrowców na sprzęt fotograficzny

Kupno sprzętu fotograficznego pociąga za sobą kolejne duże koszty. Większość osób posiadający sprzęt fotograficzny ma problem z wyborem pokrowca na niego. Torby fotograficzne możemy otrzymać w różnego rodzaju sklepach internetowych oraz stacjonarnych. Znajdziemy tam również torby foto, słuchawki Bluetooth, uchwyty do telewizorów itd. Na rynku mamy do wyboru:

Torby fotograficzne – jaką wybrać?

•Pokrowce- jest to jedna z najprostszych form ochrony naszego aparatu. Na ranku zdobędziemy pokrowiec na każdy rodzaj aparatu nawet na ten najmniejszy jak i na największy. Możemy otrzymać zwykłe prostokątne czarne pokrowce ale również wzorzyste i kolorowe. Na jesienne podróże sprawdzą się pokrowce przeciwdeszczowe, wykonane z przezroczystej folii. Niestety te pokrowce zmieszczą jedynie aparat i bardzo małe akcesoria typu dodatkowa bateria lub karta pamięci.
Torby fotograficzne-możemy je podzielić na dwa rodzaje, noszone na ramieniu oraz zapinane wokół talii. Torby oczywiście są większe od pokrowców powyżej opisanych. Posiadajątorby fotograficzne kilka przegródek dzięki czemu możemy włożyć do nich nie tylko aparat ale również kabel do ładowania, dodatkowe obiektywy oraz wiele więcej akcesoriów. Plusem dla przegródek jest to, że są one zamontowane na rzepy więc sami możemy sobie je rozmieszczać jak tylko chcemy.
•Walizki- mają zazwyczaj wymiary jak podręczne walizki do samolotu. Wyglądają jak najzwyklejsze walizki podróżne, posiadają kółka oraz wysuwany uchwyt. Pozwolą profesjonalnemu fotografowi zabrać ze sobą wszystko w długa podróż, razem z laptopem i statywem.
•Skrzynie-profesjonalne skrzynie zazwyczaj są wodoodporne oraz wytrzymałe na jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne.
•Plecaki- są najbardziej komfortową formą przenoszenia naszego sprzętu fotograficznego. Wyróżniamy kilka typów plecaków:
*Pływające- są one całkowicie wodoodporne. Nie utoną nam nawet wtedy, kiedy są w całości zapakowane naszym sprzętem fotograficznym. Jedynym minusem jest cena takiego plecaka, jednak fakt, że może nam utonąć sprzęt za kilkadziesiąt tysięcy lepiej jest wydać dodatkowe pieniądze na perfekcyjny plecak.
*Wielkomorowe- są one podzielone na kilka oddzielnych kieszeni, zazwyczaj posiadają jeszcze oddzielną kieszeń na laptopa.