Samodzielna naprawa komputerów, a serwis komputerów i laptopów

W zeszłym tygodniu mój komputer odmówił mi posłuszeństwa i to w najmniej spodziewanym momencie. Musiałam akurat przygotować na następny dzień do pracy bardzo ważne sprawozdanie podsumowujące naszą działalność.

Serwis komputerów i laptopów to lepsze rozwiązanie

serwis komputerów i laptopówGdybym go nie skończyła to szefowa na pewno wezwałaby mnie na dywanik i dostałabym naganę. Zależało mi na tym, by tego uniknąć. Naprawa komputerów nie jest prostą sprawą, ale zdecydowałam się podjąć samodzielną naprawę. W końcu nie bardzo miałam inne wyjście. Raport musiał być skończony. Jak nawet znalazłam w okolicy Krakowa jakiś serwis komputerów i laptopów to wszyscy mi mówili, ze sprawdzanie awarii zajmuje kilka dni i nie ma możliwości, żeby zrobić to w kilka godzin. Taka odpowiedź mnie nie satysfakcjonowała. Musiałam sobie poradzić sama. Na szczęścia miałam jeszcze smartphone’a, więc mogłam połączyć się z internetem i sprawdzić co jest najprawdopodobniej przyczyną awarii. Przeszukiwałam różne fora internetowe i portale w poszukiwaniu odpowiedzi. Na jednym z nich znalazłam informacje, że stare modele laptopów z tej firmy mają tendencję do przegrzewania się. Jeśli zbyt długo się z nich korzysta to potrafią się sam wyłączyć, jeśli temperatura jest zbyt wysoka. Ma to zapobiegać dalszym uszkodzeniom.

W sumie to było bardzo prawdopodobne, bo przez kilak godzin bez przerwy cały czas na nim pracowałam co mi się nie zdarzało, zwykle robiłam przerwy. Zatem odczekałam godzinę i ponowie spróbowałam go włączyć. Tym razem się udało, a ja uniknęłam naprawy i serwisowania komputera.