Sanatorium dla osób starszych

Osoby starsze są narażone na wiele chorób i dolegliwości, które skutecznie im utrudniają codzienne funkcjonowanie. Niektórzy mają za sobą udary, wylewy, czy inne poważne choroby, które odcisnęły piętno na ich zdrowiu, dlatego jest im potrzebna stała rehabilitacja.

Gdzie w województwie kujawsko pomorskim jest sanatorium?

sanatoriaWiększość seniorów, wymaga stałej opieki medycznej i najczęściej też rehabilitacji ruchowej, gdyż układ kostny z wiekiem staje się coraz bardziej sztywny i mało odporny na urazy. Poza problemami z układem kostnym, osoby starsze chorują na serce, mają niewydolny układ oddechowy, albo problemy z pamięcią i koncentracją. Wszystkie te schorzenia, można leczyć i rehabilitować ciało, oraz umysł. Województwo kujawsko pomorskie sanatoria ma w Ciechocinku, bo to miejsce, gdzie jest czyste powietrze, cisza i spokój niezbędne dla ludzi w starszym wieku. Przyjeżdżające tu osoby, mogą liczyć na fachową pomoc personelu medycznego, oraz doświadczonych rehabilitantów. Seniorzy są rozlokowanie w komfortowych, dwuosobowych pokojach z własnymi łazienkami i mogą niemalże przez cały dzień korzystać z licznych zajęć organizowanych przez instruktorów wielu sportów. Zajęcia z jogi dla seniorów, gimnastyka w grupie, czy ćwiczenia ruchowe w basenie, to tylko część atrakcji, jakie im gwarantuje sanatorium. W województwie kujawsko pomorskim, popularne są kąpiele solankowe słynące ze swoich właściwości zdrowotnych i także z nich mogą skorzystać uczestnicy turnusów w Ciechocinku.

Chcąc spędzić tu aktywne wczasy, należy wykupić jeden z dostępnych turnusów. Do dyspozycji seniorów, są turnusy tygodniowe, albo dwutygodniowe pobyty w sanatorium. W cenie wczasów, mają zagwarantowaną pełną rehabilitację na najwyższym poziomie, razem z zajęciami na basenie.