Słów parę o wypożyczalniach samochodów.

Wypożyczalnia samochodów to już od dawna dość powszechna usługa w krajach zachodnich, która dość mocno zaznaczyła swoja obecność także w naszym kraju. Wydaję się to być bardzo przydatna i oczekiwana usługa dla wielu osób, z różnych względów nie posiadających samochodu.

Koszt wynajmu samochodu

wypożyczalnia samochodówForma w jakiej dokonuje się samego wypożyczenia samochodu nie jest zbyt skomplikowana. Klient wybiera pojazd, który mu odpowiada, dokonuje rezerwacji lub decyduje się będąc na miejscu, podpisuje umowę, wnosi odpowiednie opłaty i korzysta z samochodu. Na podobnych zasadach będzie działała wypożyczalnia samochodów dostawczych. Wyboru pojazdu można dokonywać na stronie internetowej, ale zapewne bardziej szczegółowe informacje dotyczące samego pojazdu i pakietu dodatkowego wyposażenia jest w stanie przekazać w bezpośrednie rozmowie sprzedawca. Często klienci nie orientują się z jakiego dodatkowego wyposażenia można w firmie skorzystać, a na stronie internetowej czasem nie sposób zamieścić aktualnej oferty. Wynajem samochodów to nie tylko wypożyczenie samego pojazdu, ale możliwość umieszczenia w samochodzie na przykład fotelika dziecięcego jeśli klient ma taka potrzebę. Poza tym klient może dokonać wyboru między pojazdem zużywającym benzynę lub ropę, określić pojemność bagażnika lub zażyczyć sobie dodatkowy bagażnik dachowy. Dodatkowe wyposażenie może stanowić także klimatyzacja, radio i CD, poduszki powietrzne lub też nawigacja GPS. Niektóre firmy oferują nawet dodatkowo łańcuchy ( oczywiście w okresie zimowym), zestawy zimowe a nawet nosidełka dla dzieci. Naturalnie za każde dodatkowe wyposażenie klienci ponoszą dodatkowe opłaty.

Chociaż wiele firm zajmujących się wynajmem aut nie pobiera żadnych dodatkowych opłat, w szczególności za fotelik dziecięcy czy na przykład łańcuchy w okresie zimowym. Oczywiście przez to mogą stać się bardziej konkurencyjne wobec innych firm. W zależności od tego czego oczekuje klient i jakie ma potrzeby może znaleźć opcję, która najbardziej odpowiada jego wymaganiom w dostępnym przedziale cenowym.