Solidne rowery dla dziewczyn

 

Wydawać by się mogło, że głównie chłopcy lubią jazdę na rowerze, jednak nic bardziej mylnego – dziewczyny lubią to równie mocno. Jednak z tą różnicą, że potrzebują nieco innych jednośladów, najczęściej takich, w których najbardziej liczy się atrakcyjny design.

Jaki rower będzie najlepszym prezentem na komunię?

rowery na komunię dla dziewczynDziewczyny w wieku ośmiu-dziewięciu lat, czyli czasie, na który przypada ich Pierwsza Komunia, nie chcą już rowerów z kolorowymi frędzelkami, czy motywami z bajek. Bowiem dzieci w tym wieku czują się już bardziej “dorosłe” i przejawia się to w wielu oczekiwaniach, czy też zabawach. Jeżeli interesują nas dobre rowery na Komunię dla dziewczyn, warto zainteresować się ofertą polskich producentów. Bowiem rowery polskich marek są naprawdę świetnie wykonane, a i parametrom technicznym nie można nic zarzucić. Poza tym znajdziemy u nich ofertę dla każdego przedziału wiekowego. Rower jest zwyczajowo jednym z najpopularniejszych prezentów komunijnych, toteż nie ma się co dziwić, że producenci przygotowują na ten czas specjalną ofertę. Przy wyborze roweru zwracajmy uwagę na ramę, która powinna być lekka, ale dobrana do wzrostu i wagi, ale także na to, by koła były w optymalnym rozmiarze. Natomiast równie ważnym elementem są hamulce, albowiem to one są odpowiedzialne za bezpieczeństwo naszej pociechy. Rower dla dziewczyn w wieku komunijnym powinien posiadać już także amortyzator, który w znacznym stopniu ułatwia pokonywanie nierówności, wybojów i małych przeszkód terenowych.

Warto postawić na taki rower, który posłuży naszemu dziecko kolejne trzy-cztery lata, a nie taki, z którego wyrośnie znacznie szybciej. Bowiem kupno jednośladu, zarówno w przypadku dorosłych, jak i dzieci, powinien być inwestycją wieloletnią, a nie sezonową.