Spadek cen usług dźwigowych w Łodzi

Nie wiem, czy to jedynie moje subiektywne odczucie, ale wydaje mi się, że z każdym miesiącem ceny niektórych usług budowlanych są niższe i niższe. Nie mam zielonego pojęcia z czego to wynika, ale prawda jest taka, że jest to dla mnie bardzo korzystne.

Od lat regularnie korzystam z usług dźwigowych

polecane usługi dźwigowe w ŁodziPosiadam firmę budowlaną, ale nie mam własnego dźwigu. Ze wstępnych obliczeń wyszło mi jasno, że jest to dla mnie nieopłacalne – znacznie lepiej wychodziłem na wynajmowaniu dźwigu wraz z operatorem tylko wtedy, gdy będzie to konieczne. Ta kooperacja z jedną z łódzkich firm układała się bardzo dobrze – miałem ceny ze zniżką w zamian za gwarancję, że zamówię ich przynajmniej określoną ilość razy w roku. Ostatnio jednak sami z siebie wyszli z propozycją obniżenia cen, pomimo tego, że nigdy o tym nie wspominałem. Oczywiście zgodziłem się, choć gdyby tego nie zrobili, i tak korzystałbym z ich usług. Ciężko było znaleźć polecane usługi dźwigowe w Łodzi, którym można byłoby zaufać. Generalnie miałem w ich przypadku gwarancję, że zawsze przyjadą na czas i będą wykonywać pracę z najwyższą starannością. Gdybym wynajął inną firmę, nie mógłbym mieć takiej pewności, a to przecież mnie, nie ich, rozliczać będzie klient. Sprawdziłem jednak z ciekawości cenniki innych firm oferujących usługi dźwigowe w Łodzi i okazało się, że istotnie wszystkie firmy miały niższe ceny niż parę miesięcy temu. Nie chciało mi się jednak wgłębiać w powody tych zawirowań. Spadające ceny były dla mnie korzystne i nie widziałem sensu w dopatrywaniu się motywów tego zjawiska.

Nowe ceny obowiązują u mnie do dziś i nic nie wskazuje na to, by miały one wrócić do starego, wyższego poziomu. Być może powód jest prosty i zwyczajny – być może po prostu w tej branży narodziła się nowa konkurencja, w związku z czym wszyscy musieli obniżyć ceny.