Sukienka to podstawa

Nie ulega wątpliwości , że szafa czy garderoba każdej modnej kobiety powinna zawierać co najmniej tak zwany basic modowy. Z angielskiego oznacza to podstawa, baza. Jak sama nazwa sugeruje, są to ubrania i buty, na bazie których – jak na fundamentach dom- budujemy naszą stylizację.

Jakie elementy garderoby to basic?

sukienka damska granatowaNa pewno “mała czarna” – na miarę samej ikony mody i stylu, ku chwale jej twórczyni, czyli choco channel – powinna się w niej znaleźć. Jeśli nie lubimy jednak czerni w ubraniach to suplementem ów małej czarnej może stać się sukienka damska granatowa, która równie pięknie będzie pełnić funkcję basic. Granatowy kolor do niedawna w modzie kojarzony był wyłącznie ze szkolnym odzieniem na początek roku i akademię kończącą rok szkolny. Otóż teraz wraca do łask. Idealny kolor dla klasycznych, eleganckich sukienek czy dla spodnium na rozmowę o pracę. Granatowy dodaje szyku i ekstrawagancji. Poza tym na granatowym tle pięknie prezentują się dodatki, np. apaszki w szalenie modnym musztardowym odcieniu czy też w pastelowych różach albo soczystej fuksji.Wystarczy granatowa sukienka, cieliste bądź czarne szpilki, mała aktówka i jeden dekoracyjny element w postaci apaszki i stylizacja bizneswoman gotowa.Zaś na wieczór wystarczy zawiesić złotą kolię i dodać kopertówkę, a na popołudniowe spotkanie z koleżanką na granatową sukienkę włóż jeansową kurtkę, zabierz dużą shopping bag i i zgrabne tenisówki na stopy. Z jedną sukienką a tyle kombinacji.

Elementy podstawowe w garderobie kobiety dają łatwość tworzenia rozmaitych stylizacji, na wiele okazji, przy użyciu wcale nie dużej ilości ubrań. To też świetna nauka stylu, jeśli uda się opanować na piątkę zestawienia z basic ubraniami to potem można przejść do odważniejszych kreacji.