Świadomy kierowca używa kosmetyki samochodowe

Wyruszając codziennie rano do pracy wsiadamy w samochód. Generalnie każdą podróż powinno się zaczynać od sprawdzenia stanu technicznego pojazdu. A co przez to rozumiemy?

Co należy sprawdzić przed wyruszeniem w trasę?

Kosmetyki samochodoweNależy sprawdzić czy działają nam wszystkie światła, czy jest odpowiedni poziom paliwa w baku oraz należy sprawdzić samochód pod maską? A co pod maską możemy sprawdzić? A wiele rzeczy, chociażby ilość płynu hamulcowego, płynu do spryskiwaczy, płynu chłodniczego, czy oleju silnikowego. Następnie należy otworzyć bagażnik i sprawdzić stan posiadania kosmetyków. Oczywiście chodzi o kosmetyki samochodowe w których skład wchodzą przeróżne oleje, płyny, maści, woski. Kolejno należy też sprawdzić czy posiadamy trójkąt ostrzegawczy oraz linkę holowniczą, bo nigdy nie wiemy co się może zdarzyć. Powinniśmy być również z siebie dumni jeśli w garażu mamy konserwacje Boll. Znaczy to, że poprzednią usługę znaną pod nazwą szpachlówka samochodowa bierzemy na serio i zaczynamy naprawdę dbać o swój samochód. Nawet nie macie pojęcia jak się raduje serce postronnego pieszego, który zauważy w waszym bagażniku materiały polerskie. Posiadając cały wyżej wymieniony zestaw w bagażniku możemy spokojnie dostać medal i odznakę, a nawet i dyplom z tytułem „świadomy kierowca”, który powiesimy sobie na ścianie w garażu. Oczywiście po obejrzeniu stanu samochodu pod maską i sprawdzenia wyposażenia bagażnika przyszedł czas na sprawdzenie poziomu ciśnienia w ogumieniu, czyli po prostu mówiąc czy koła są napompowane.

Jeśli tak to swobodnie możemy zająć miejsce w naszym aucie, odpalić silnik i pojechać po bułki do piekarni oddalonej od naszego domu o 5 kilometrów.