Systemy pomp przecipożarowych

Ugaszenie wszelkiego rodzaju obiektów użyteczności publicznej lub przemysłowych, musi wiązać się z dostarczeniem wody do urządzeń gaśniczych. Dlatego w wielu przypadkach mamy do czynienia z pompowniami, dzięki którym możliwe staje się szybkie ugaszenie każdego pożaru. Dzięki nowoczesnym urządzeniom i technologiom, zmniejsza się także czas podłączenia urządzeń gaśniczych do źródła wody.

Pompownie i systemy gaśnicze dla budynków

pompownie przeciwpożarowePompownie wodne mogą współgrać z wieloma kluczowymi dla prawidłowego ugaszenia pożaru elementami. Jednym z nich może być instalacja hydrantowa, a także tryskaczowa. Pompownie przeciwpożarowe są wyposażane w silniki, które dzięki swojej mocy, zapewniają efektywne pompowanie wody w każdych warunkach. Typowym silnikiem może być napęd elektryczny o mocy kilkuset kW. W innym wypadku często spotkamy się z silnikami, które są skonstruowane w oparciu o projekt motoru wysokoprężnego. Dlatego w wielu wypadkach możliwe jest wykorzystywanie zamiennej pracy tego typu jednostek napędowych całego układu. Układy pomp i same pompownie mogą być umieszczane w murowanych pomieszczeniach, oddzielanych od reszty budynku drzwiami lub bramami. Jednak często firmy oferują systemy zabudowy pompowni, które znajdują się na powietrzu. Jednym z tego typu rozwiązań jest kontener, który może być wykorzystywany do zabudowy pompowni, oraz wyprowadzenia systemu rur.

Oprócz silnika zamontowane do zasilania całego układu pomp, sama pompa stanowi kluczowy element działania tego rodzaju systemu. Dzięki pompom, które mogą być niezwykle wydajne, możliwe jest szybkie dostarczenie wody nawet do wysokich kondygnacji. Wysokość podnoszenia dla pomp może wynosić nawet 80 metrów, i jest wystarczająca dla dostarczenia wody gaśniczej dla wielu budynków przemysłowych i biurowych.