Tania, a mocna kostka brukowa – jakie wibroprasy?

Obecnie prowadzę firmę, mam pod sobą pięciu pracowników. W większości naszym zajęciem jest układanie chodników z kostki brukowej. Przeważnie wcześniej trzeba zdemontować stare, to też nie stanowi dla nas problemu.

Jakie wibroprasy będą mi potrzebne?

wibroprasy

Prawie zawsze to klient wybiera rodzaj kostki, jaką chce, abyśmy założyli. O ile przy chodnikach nie ma to wielkiego znaczenia, gdyż ciężar nacisku jest mały (ruch ludzki), to jednak nieodzownymi częściami chodnika są wjazdy do domów. I tutaj jest już inna kwestia. Jeśli ktoś zamówił sobie ciężarówkę z węglem, to ona waży strasznie dużo. Jeśli chodnik miał być zrobiony “jak najtaniej czyli kostka będzie małej grubości i słaba jakościowo nie trzeba długo czekać na powstanie kolein we wjazdach. Dlatego tak bardzo interesuje mnie aby posiadać linie do kostki brukowej. Dzięki temu mógłbym samemu produkować kostkę brukową co znacznie taniej by wychodziło klienta gdyż brałbym małą marżę. Wobec tego zawsze kładłbym grubą kostkę brukową wyznaczoną do dużych ciężarów. Nie byłoby kolein jakie często są widoczne. To nie jest w większości przypadków wina firmy układającej nawierzchnię ale taniego surowca. Aby wyprodukować dobry surowiec i w dobrej cenie potrzebne są mi dobre, tanie wibroprasy. Rozejrzałem się po internecie dość dobry jest “zenith” w tej dziedzinie. Sam kiedyś brałem surowiec od firmy która miała linie do kostki brukowej tej marki.

Kostka była dobra i solidna. Muszę popatrzeć na ceny i dostępność tych urządzeń. Mam też kontakty tam gdzie produkują surowiec do mojej pracy może ktoś ma na sprzedaż taką używaną maszynę a właściwie całą linię produkcyjną? Trzeba na spokojnie się rozejrzeć.