Technika w służbie człowieka

Rozwój techniki spowodował zwiększenie komfortu w wielu dziedzinach życia. Niekiedy znacznie je ułatwiając. Powstają rozwiązania, które pomagają nawet osobom chorym. I niepełnosprawnym. Przykładem tego typu rozwiązań są schodołazy.

Technologia dla osób niepełnosprawnych

Podnośnik sufitowyTe proste w obsłudze urządzenia zostały zaprojektowane z myślą o osobach niepełnosprawnych. Mają na celu ułatwienie im przemieszczania się. Pokonywania różnych barier architektonicznych. Zasada działania jest prosta – schodołaz podczepia się do wózka inwalidzkiego. I dzięki niemu bez użycia dużej siły będziemy w stanie z łatwością przemieszczać osobę niepełnosprawną. To urządzenie nazywane jest również transporterem schodowym. W pierwotnym założeniu ma ułatwiać przenoszenie osoby niepełnosprawnej po schodach. Ale przydaje się nie tylko w takich sytuacjach. Urządzenia te dzielą się na kroczące i gąsienicowe. Schodołaz gąsienicowy to urządzenie stworzone z myślą o transporcie dorosłych i dzieci. Chodzi tutaj oczywiście o osoby niepełnosprawne. Wózek ten poruszany jest za pomocą dużych tylnych kół. Posiada on duże elementy mocujące pozwalające na zamontowanie wielu wózków inwalidzkich ręcznych. Jest to rozwiązanie proste, bezpieczne i funkcjonalne. A jeżeli zależy nam na oszczędzaniu miejsca to powinniśmy zakupić krzesełko schodowe lub też podnośnik sufitowy. Dzięki rozłączanym elementom można je bezproblemowo złożyć i rozłożyć. W dowolnym miejscu i czasie.

Stanowi to duże ułatwienie. Podnóżek, podłokietniki oraz obrotowe siedziska zapewnią niezbędny komfort osobie niepełnosprawnej.