Terapeutyczne działanie ekstraktu z konopi

 

Istnieje wiele gatunków roślin wykorzystywanych jest w przemyśle spożywczym i kosmetycznym. Wśród nich znajdują się konopie wykorzystywane przez ludzkość od zarania dziejów. Najbardziej popularnym gatunkiem są konopie siewne oraz konopie indyjskie. Drugie znane są z psychoaktywnych składników oddziałujących silnie na człowieka.

Bogaty w CBD ekstrakt z konopi

ekstrakt konopnyKonopie siewne natomiast wykorzystywane są do produkcji preparatów i suplementów diety. Pozyskiwane z nich produkty wykorzystywane są w przemyśle spożywczym i farmakologicznym. Najbardziej drogocenny jest ekstrakt konopny pozyskiwany w procesie wykorzystującym nadkrytyczny dwutlenek węgla. Kwiatostany roślin znane są z bogactwa składników aktywnych oddziałujących na organizm człowieka. Z ekstraktu pozyskiwany jest olejek oraz pasty konopne. Produkty stosowane są jako suplementy diety i występują w wielu stężeniach aktywnego kannabidiolu. Zarówno olejki, jaki pasty, stosowane są jako preparaty terapeutyczne, zwłaszcza w przypadku chorób cywilizacyjnych i o podłożu psychosomatycznym. Ekstrakt z konopi bogaty jest w flawonoidy, związki kannabinoidowe, sterole, nienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminy i minerały. Systematyczne stosowanie produktów pozyskanych z ekstraktu łagodzi wiele objawów bólowych i zapalnych, łagodzi objawy chorób o podłożu neurologicznym i autoimmunologicznym, a także pomaga w zachowaniu zdrowia fizycznego i psychicznego.Olejki łagodzą napięcie, likwidują stres i pomagają w zasypianiu.

Łagodzą stany depresyjne i lękowe. Stosowane są również u pacjentów onkologicznych, osób chorujących na dolegliwości neurologiczne oraz reumatoidalne zapalenia stawów. Wszechstronne działanie ekstraktu konopnego na organizm człowieka możliwe jest dzięki inteligentnemu działaniu kannabidiolu, który wychwytuje patologiczne procesy zachodzące w organizmie i zapobiega ich rozwojowi.