Paczki do Anglii – samolot czy busy?

Każdy kto planuje podróż za granicę musi przemyśleć jakim środkiem transportu zamierza tam dotrzeć. Czy lepszy będzie samolot, pociąg, autobus, a może podróż własnym samochodem? Które rozwiązanie będzie tańsze? Czym najszybciej dotrę do miejsca wypoczynku? Jaki środek transportu jest najbardziej komfortowy? Jak jest najbardziej popularny i trzeba go rezerwować z dużym wyprzedzeniem?

Paczki do Anglii sposobem na przeprowadzkę?

paczkiZacznijmy od samolotu. Wbrew pozorom jest to najtańszy środek transportu. Bilety kupowane dużo wcześniej przed wylotem potrafią kosztować grosze, a nawet te kupowane na ostatnią minutę nie kosztują zwykle więcej niż sto złotych (zależnie od wielkości i wagi bagażu cena może być nieco wyższa). Samolot jest bardzo komfortowym środkiem transportu. Do Wielkiej Brytanii możemy dotrzeć już w półtorej do dwóch godzin, czyli tyle ile wynosi podróż z Bydgoszczy do Poznania. Osoby, które boją się latać mogą wybierać między pociągiem, a autobusami. Taki przewóz osób trwa o wiele dłużnej, nawet kilkadziesiąt godzin i zawiera w sobie odcinki pokonywane drogą wodną, a bilety są dużo droższe i kosztuje kilkaset złotych (promocje rzadko się zdarzają). Jedną zaletą jaką mają busy do Anglii jest fakt, iż zatrzymują się one także w mniejszych miejscowościach, które są oddalone setki kilometrów od najbliższego lotniska. Firmy oferujące przewóz osób Anglia Polska o tym wiedzą i wykorzystują to windując ceny. Wiedzą, że ludzie nie mają wyboru i nie dostaną się z całym dobytkiem na lotnisko, zatem muszą skorzystać z ich autobusów. Takie firmy zarabiają podwójnie. Oferują nie tylko przewóz osób, ale także przesyłki do Anglii. Wiadomo, że nie wszystko da się spakować do walizki, więc resztę trzeba przetransportować inaczej. Rozwiązanie jakim są paczki do Anglii jest dla emigrantów bardzo korzystne, bo ich rzeczy jadą razem z nimi i od razu mogą się wypakować w nowym mieszkaniu.

Do Anglii można dostać się także własnym samochodem. Czas trwania trasy i konieczność transportu promem jest taka sama, jak w przypadku busów. Koszt benzyny będzie jednak wyższy, ponieważ na jednym baku nie zajedziemy. Zaletą jest fakt, iż możemy zabrać ze sobą dużo więcej rzeczy naraz, tyle ile zmieści się nam w bagażniku i na siedzeniach, więc paczki do Anglii są zbędne.