Transport ekogroszku

Przesył paliw energetycznych stanowi złożone zagadnienie. Zarówno w przypadku obrotu detalicznego, jak i hurtowego. W przypadku wielu paliw taki proces jest niezwykle kosztowny i wymaga odpowiedniego zabezpieczenia od strony technicznej. Ekogroszek workowany jest ważny.

Ekogroszek ważny jest do ocieplenia.

ekogroszekDotyczy to w znacznej mierze paliw płynnych lub gazowych. Oczywiście nie wszystkie środki opałowe pasują do tej charakterystyki. W przypadku paliwa jakim jest ekogroszek występujący również w zabezpieczonej formie jak ekogroszek workowany cieszący się dużą popularnością wśród odbiorców detalicznych na terenie śląska i sąsiednich regionów. Zazwyczaj cena transportu paliw stałych nie jest zbyt wysoka. Oczywiście w przypadku paliw workowanych kwestia transportu jest jeszcze prostsza, gdyż zabezpieczone w ten sposób środki opałowe nie ulegają destruktywnej erozji, która może w bardzo negatywny sposób wpłynąć na parametry energetyczne każdego paliwa. Przewożenie ekogroszku nie wymaga podejmowania żadnych szczególnych środków od strony technicznej i organizacyjnej. W wielu regionach Polski niemal każda składnica opału ma ten rodzaj paliwa w swojej ofercie, więc również czas przewozu nie powinien być zbyt długi. Ma to duże znaczenie szczególnie w przypadku zamówień hurtowych, których odbiorcami są zazwyczaj przedsiębiorstwa działające w sektorze przemysłowym, produkcyjnych oraz energetycznym. ekogroszek paczkowany posiada swoje wady i zalety, ale łatwość przewożenia z pewnością można zaliczyć do tej drugiej kategorii, gdyż pomaga ona uniknąć niepotrzebnych wydatków, które musiałby być poniesione w przypadku niektórych z pozostałych środków opałowych. Sytuacja w przypadku innych produktów węglowych niekoniecznie prezentuje się tak korzystnie.

Szczególnie przy sprzedaży surowców niezabezpieczonych, które przy dłuższym transporcie mogą stracić na wartości ze względu na pogorszenie parametrów. Ekogroszek workowany jest tani.