Trwała wykładzina do hal sportowych

Rozwój technologii wytwarzania materiałów to korzyści dla wszystkich branż. Umiejętność przetwarzania tworzyw sztucznych oraz wzbogacania ich o różne komponenty sprzyja powstawaniu bardzo trwałych wykładzin sportowych. Są one świetną alternatywą dla parkietów i innych typów posadzek. Są to przede wszystkim nawierzchnie wielofunkcyjne.

Wykorzystanie wykładzin syntetycznych w obiektach sportowych

wytrzymałe wykładziny sportoweAktywność sportowa to przede wszystkim intensywny ruch wymagający od nawierzchni hal sportowych ogromnej wytrzymałości. Producenci opanowali sztukę wytwarzania doskonałych wykładzin sportowych łączących w sobie trwałość i elastyczność. Aby powstały wytrzymałe wykładziny sportowe wykorzystuje się sprawdzone w innych branżach surowce o dużej wytrzymałości mechanicznej. Specjalne kombinacje użytych komponentów pozwalają na uzyskanie świetnych parametrów utrzymujących się przez wiele dziesiątek lat. Tak jest np. w przypadku najprostszej wykładziny z pcv o grubości 4 mm. Wykładziny sportowe wytwarza się głównie z pcv w postaci jednowarstwowej. Inne wiodące surowce to kauczuk naturalny i syntetyczny, włókno szklane w postaci siatek, żywice i wapień. Łącząc te składniki otrzymuje się świetne nawierzchnie wielowarstwowe o dużej elastyczności i wytrzymałości. Wykładziny układa się wprost na posadzkę betonową (nawierzchnia punktowo elastyczna) lub na płytach umieszczonych na drewnianych legarach (nawierzchnia powierzchniowo elastyczna). Producenci oferują nawierzchnie w wielu kolorach co daje możliwość dostosowania do potrzeb. Bardzo ważną wspomnianą już cechą wykładzin sportowych jest ich wielofunkcyjność, co sprawia, że sprzyjają uprawianiu różnych aktywności sportowych.

Dzięki wykładzinom sportowym można w bardzo szybki i stosunkowo tani sposób uzyskać nawet w pełni profesjonalną podłogę sportową. Producenci oferują wiele wariantów wykładzin o różnej budowie jednak cechą charakterystyczną wszystkich jest ich wyjątkowa trwałość. Najlepiej korzystać w tym zakresie z produktów uznanych marek.